Regulamin 2014

DSC04147Regulamin na sezon 2014 znajdziecie w odpowiedniej zakładce. Być może jeszcze będą jakieś niewielkie zmiany, ale jest już dużo pytań. Dlatego postanowiliśmy dłużej nie czekać z jego publikacją. Uwagi do regulaminu prosimy kierować na adres: biuro@maratonykresowe.pl. Regulamin wprowadzi na nowy sezon kilka nowości w naszych imprezach:

– Superklasyfikacja. Zasada jest prosta. Wygrywa ten, kto zgromadzi w sezonie najwięcej punktów. O tym już pisaliśmy w artykule: Nowości regulaminowe – Superklasyfikacja

– Wprowadzamy nowe kategorie. Rywalizacja będzie się toczyła w sezonie 2014 ogółem w 30 kategoriach indywidualnych! M.in. na dystansie Mini najmłodsi zawodnicy do lat 8 będą rywalizować w kategorii „Dzieci młodsze” z podziałem na dziewczynki i chłopców. W Półmaratonie będzie Orlik. Może nie jest to precyzyjna nazwa, gdyż w tym przypadku będzie to U25, ale lepszej nie udało się wymyśleć. W Półmaratonie będą kategorie Open w rywalizacji pań i panów.

– Wprowadzimy nowe zasady sektorowe oparte na średniej z wyników.

– Pojawią się bonusy punktowe doliczane do klasyfikacji generalnej. Na pewno taki bonus będzie za ukończenie obu etapów na Lubelszczyźnie w Siennicy Różanej i Chełmie.

– Pojawią się kary punktowe, czyli będzie można stracić punkty w klasyfikacji generalnej za niesportowe zachowanie, czy łamanie regulaminu

Za kilka dni ogłosimy rezerwację numerów, najpierw dla drużyn, potem dla zawodników indywidualnych. Na numerze będą mogły się znaleźć nazwa drużyny, a także nazwisko zawodnika. To będzie do decyzji drużyn i zawodników. Numer będzie spersonalizowany pod warunkiem wcześniejszej rezerwacji i opłacenia za taki pakiet startowy.

W nowym sezonie będą prawdopodobnie nowe chipy elektroniczne do pomiaru czasu. Będą to bardzo nowoczesne chipy tzw. aktywne. Zapewnią dużą precyzję odczytu. Dzięki temu będzie to jeden z najnowocześniejszych systemów używanych w Polsce. Przy stosowanych dotychczas chipach pasywnych przy wjeździe grupy trzeba potwierdzać kolejność ze spisaną przez sędziów. Chipy aktywne będą montowane do amortyzatora i będą używane wiele lat. Co pewien czas będzie w nich wymieniana bateria. Jeśli firma od pomiaru czasu nie zdąży z nowym rozwiązaniem, to cena pakietów startowa będzie niższa. Po sprawdzeniu będą wykorzystywane chipy z sezonu 2013.

Niestety będą jeszcze zmiany w kalendarzu. W weekend 12/13 kwietnia zostanie rozegrany w Białymstoku Puchar Polski w XC. Z tego względu będziemy zmuszeni przenieść maraton w Sarnakach na inny termin. Będzie to prawdopodobnie 6 września.

Regulamin do pobrania w formie pliku:  Regulamin Maratony Kresowe 2014

Dodaj komentarz