Wyścigi kolarskie w Sokółce i Dąbrowie Białostockiej

Już w najbliższy weekend (15-16 września) odbędą się wyścigi szosowe: XXXVII Międzynarodowy Memoriał im. Stanisława Kirpszy w Sokółce i XIII Kryterium Uliczne im. Józefa Gościły w Dąbrowie Białostockiej. Okazja do startu także dla wszystkich amatorów.

Memoriał im. Stanisława Kiepszy w Sokółce to wyścig, który gromadzi najlepszych młodych kolarzy z Polski, ale też z Białorusi i Rosji. Co roku miasto odwiedzają zawodnicy, którzy później święcą triumfy na imprezach międzynarodowych. Tak było w zeszłym roku, gdy zawodnicy z Białorusi, dwa tygodnie po ściganiu w Sokółce, pojechali na światowy czempionat.

Start i meta wyścigu będą ulokowane na Osiedlu Zielonym (przy Zespole Szkół Ogólnokształcących). Kolarze będą ścigali się po pętli prowadzącej do Drahli, przez Bobrowniki, Starą Kamionkę, Pawełki do Sokółki. W zależności od kategorii wiekowej będzie to od 17 do 68 kilometrów.

Oprócz doświadczonych kolarzy w zmaganiach w Sokółce mogą wziąć udział również amatorzy.

Program Memoriału im. Stanisława Kirpszy:

10.00 – czynne biuro wyścigu (Zespół Szkół Ogólnokształcących w Sokółce, ul. Osiedle Zielone 2).

10.30 – 12.00 – przyjmowanie ekip

12.20 – odprawa techniczna

12.30 – 12.50 – prezentacja ekip

13.00 – start wyścigu

13.00 – Junior, Open Mężczyzn – 4 okrążenia (68 km),

13.05 – Junior Młodszy, Amator 50+, Open Kobiet – 4 okrążenia (68 km),

13.10 – Młodzik, Młodziczka, Juniorka młodsza – 2 okrążenia (34 km), Żak, Żakini – okrążenie (17 km).

Zapisy będą przyjmowane mailowo na adres skk.sokol@gmail.com. W tytule maila należy wpisać „Zgłoszenia Memoriał Kirpszy 2018 (nazwa klubu lub nazwisko zawodnika )” podając niezbędne dane (imię, nazwisko, rocznik, klub, nr licencji – jeśli dotyczy, nr tel. kierownika ekipy) oraz na miejscu dokonać weryfikacji zgłoszenia.

* * *

Kolejnego dnia (16 września) sportowcy będą ścigać się ulicami Dąbrowy Białostockiej. Tym razem areną zmagań będzie krótka, 1,4-kilometrowa pętla ulicami pl. Kościuszki, Tysiąclecia Państwa Polskiego, Mickiewicza, Wesołą, Obwodową, Kunawina, pl. Kościuszki. Będzie do pokonania od 5 do 18 okrążeń.

Program Kryterium Ulicznego im. Józefa Gościły:

8.00 – otwarcie biura wyścigu, które mieścić się będzie w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury przy ul. Tysiąclecia Państwa Polskiego 4

8.00 – 9.30 – przyjmowanie ekip

9.40 – odprawa

10.00 – 13.45 – czas trwania wyścigu

Imprezy patronatem objęli: starosta sokólski, burmistrz Sokółki oraz burmistrz Dąbrowy Białostockiej oraz marszałek województwa podlaskiego.

Organizatorami obu wyścigów są: Starostwo Powiatowe w Sokółce, Urząd Miejski w Sokółce, Ośrodek Sportu i Rekreacji w Sokółce, Dom Kultury w Dąbrowie Białostockiej, Urząd Miejski w Dąbrowie Białostockiej, Sokólski Klub Kolarski Sokół, Podlaski Okręgowy Związek Kolarski, UKS Feniks Krynki oraz Urząd Marszałkowski Województwa Podlaskiego.

Regulaminy wyścigów i więcej informacji dostępne są na stronie wyścigu:

https://web.facebook.com/events/228136267870608/?active_tab=discussion