Wigry MTB Maraton

Wigry MTB Maraton już za półtorej doby. Mamy nadzieję, że będziecie się bawić co najmniej tak dobrze jak rok temu. Na pierwszym planie zawodnicy z Kowna: Azualas Janulevicius i Marius Lazdauskas oraz Lorentijus Muzikevicius z Druskienik. Także w tym roku zapowiada się rywalizacja na najwyższym  poziomie w międzynarodowym gronie. Z racji bliskości granicy zgłosiła się spora grupa zawodników z Litwy. Wśród nich jest ubiegłoroczny zwycięzca Domas Manikas (BIKEXPERT Cycling Team), jego kolega klubowy, aspirujący do zwycięstwa w klasyfikacji generalnej Marius Pinaitis oraz Sarunas Pacevicius. 

Nic nie zdarza się dwa razy. Zmienia się też nasz wyścig. Wystartujemy sprzed siedziby Wigierskiego Parku Narodowego. Mamy nadzieję, że miejsce zapewni Wam dużo komfortu i dodatkowych przyjemności. Warto zwiedzić wystawę multimedialną ”Nad Wigrami” w siedzibie parku oraz wystawę etnograficzną.

Zmieniła się trasa. Skróciliśmy rundę, ale usunęliśmy przede wszystkim asfaltowe i szutrowe odcinki. W międzyczasie wybudowano nową kładkę i nowy odcinek szutru. W tym roku nie byłoby już malowniczych odcinków z bieganiem po kłodzie, czy forsowaniem błotnistego odcinka.  Poziom trudności wzrósł w stosunku do ubiegłego roku, więc trasa wyścigu będzie dość wymagająca. Pewnie zabierzecie na trasę więcej batonów lub żeli niż zazwyczaj. Bardzo gorąco apelujemy, aby nie wyrzucać śmieci na trasie poza strefą bufetu. Pamiętajcie, że będziemy się ścigać w parku narodowym!