Po Wigry MTB Maraton

Dziękujemy, że byliście z nami w Wigierskim Parku Narodowym. Bardzo się cieszymy, że było nas jeszcze więcej niż rok temu! 🙂

Zmieniają się trasy, miejsca startów, ale jedna rzecz jest niezmienna. Jest to niesamowita skuteczność Domasa Manikasa. W Krzywem odniósł trzecie zwycięstwo w sezonie! Dodajmy, że na trzy starty. Jeśli sięgniemy trochę dalej w historii, to będzie to 5/5… 🙂

Domas i Sarunas stoczyli niezwykle zaciętą walkę o pierwsze miejsce, ale tuż za nimi działy się także niezwykle ciekawe rzeczy.  Trzecie miejsce zajął Piotr Krysiewicz, który w ten sposób zrobił bardzo duży krok do wygrania klasyfikacji generalnej dziesiątego sezonu. Przypomnijmy, że dziewiętnastolatek z Białegostoku w poprzednich dwóch sezonach wygrywał Półmaraton. W Krzywem do mety dojechała czteroosobowa grupa. Najmniej lubiane miejsce przypadło Krzysztofowi Żebrowskiemu.. Zawodnikowi MTB Suwałki życzymy, aby w kolejnym starcie w Maratonach Kresowych zdobył miejsce na podium! 

Niezwykle zaciętą walkę o wygraną stoczyli w Półmaratonie szesnastoletni junior UKS Wygoda Szymon Pomian i czterdziestolatek z Augustowa Paweł Chomiczewski. Wprawdzie o grubość gumy, czyli o zaledwie 0,016s zwyciężył Białostoczanin, ale Paweł w tym sezonie udowadnia, że życie zaczyna się po czterdziestce! 😉 

Bardzo dziękujemy Wigierskiemu Parkowi Narodowemu za ogromną życzliwość i możliwość ścigania się po szlakach na terenie parku, a także udostępnienie terenów na start i parkingi. Dziękujemy także za pomoc w zabezpieczeniu przejazdu zawodników przez straż parku.

Bardzo dziękujemy Gminie Suwałki, Stowarzyszeniu LGR „Pojezierze Suwalsko – Augustowskie” oraz Piekarni „Cymes” za wsparcie organizacji wyścigu. 

Szczególne podziękowania kierujemy do drużyny MTB Suwałki z Prezesem Stanisławem Kamińskim na czele za wszechstronną pomoc zarówno na etapie przygotowania przebiegu trasy, jak i przeprowadzenia wyścigu. Pomagali nam nawet zawodnicy i zawodniczki, których łatwiej można spotkać na trasach innych wyścigów niż MK… Wspólna pasja łączy. Dzięki przyjaciele!

Na naszą wdzięczność jak zawsze zasługują wszyscy sponsorzy, a przede wszystkim: Salony Łazienek BLU, sklepy rowerowe Peleton, Garmin, marka Primacol, AJ’s Fenwicks, Grupa Chorten, SklepAgnex.pl, Dobre Sklepy Rowerowe, HurtowniaZabawek.pl i Augustowianka. Cykl Maratonów Kresowych uzyskał w tym sezonie wsparcie Ministerstwa Sportu i Turystyki.