Udany debiut Maratonów Kresowych na Wileńszczyźnie

Tygodnik Wileńszczyzny str. 1 Bardzo dziękujemy wszystkim zawodnikom za udział w Maratonie Kresowym „Wilia. Był to najbardziej międzynarodowy z dotychczasowych naszych wyścigów. Na liście startowej znaleźli się zawodnicy z sześciu państw, w tym po raz pierwszy z Łotwy. Na miejscowej społeczności było to ważne wydarzenie. Świadczy o tym m.in. obszerna relacja Tygodnika Wileńszczyzny.

Nasz debiut na Wileńszczyźnie był bardzo udany, choć nie było to łatwe. Organizacja wyścigu na terytorium innego państwa niesie za sobą dodatkowe wyzwania organizacyjne. Dzięki wspólnej pracy Maratonów Kresowych, Szkoły Sportowej Rejonu Wileńskiego i Samorządu Rejonu Wileńskiego udało się zrealizować udaną imprezę. Świadczą o tym bardzo pozytywne opinie zawodników z Litwy, którzy na początku dość nieufnie podchodzili do naszej inicjatywy. Właściwie to chyba po żadnym naszym wyścigu w Polsce nie otrzymaliśmy tylu entuzjastycznych wypowiedzi. Tym bardziej jest to dla nas powodem do satysfakcji, że przecież w stosunkach litewsko-polskich jest jeszcze wiele barier. Nasz wyścig przyczynia się do ich przełamywania, przynajmniej wśród czynnych rowerzystów. Mamy nadzieję, że jeszcze wrócimy z Maratonami Kresowymi na Wileńszczyznę.

Tygodnik Wileńszczyzny str. 2Bardzo dziękujemy Samorządowi Rejonu Wileńskiego za wsparcie imprezy. Serdeczne słowa wdzięczności kierujemy do Edmunda Szota, kierownika wydziału kultury i sportu. Bardzo wiele pracy przy organizacji wyścigu wykonał dyrektor Szkoły Sportowej Rejonu Wileńskiego Marian Kaczanowski i inni pracownicy oraz zawodnicy. Jerzy Lewko znakomicie prowadził imprezę w dwóch językach. Dziękujemy Wielofunkcyjnemu Ośrodkowi Kultury w Niemenczynie za świetny koncert w czasie wieczoru integracyjnego, a także Muzeum Etnograficznemu Wileńszczyzny i miastu Niemenczyn. Pan Burmistrz Mieczysław Borusewicz był osobiście bardzo zaangażowany w pomoc. Dziękujemy Panu Waldemarowi Tomaszewskiemu – posłowi do Europarlamentu i liderowi AWPL za ufundowanie nagród.

Dziękujemy kucharzom Ósmego Pułku Sił Ochotniczych Obrony Litwy za gorący posiłek z kuchni polowej. Dzięki życzliwości dowódców z Centrum Szkolenia Bojowego im. Generała A. Ramanauskasa mogliśmy przejechać przez teren bazy NATO. Słowa podziękowania należą się także policji litewskiej za zabezpieczenie przejazdu zawodników przez ulice Niemenczyna.

Dziękujemy naszym sponsorom: Salonom Łazienek BLU oraz Sklepom Rowerowym Peleton, że byli z nami w Niemenczynie. Podziękowania dla mediów za informowanie o wyścigu. Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do organizacji wyścig, a których nie zdołaliśmy wymienić.

ZDJĘCIA Z WYŚCIGU

Marek Kulikowski I Karol Kresowe Michał Żelezniakowicz
Marek Kulikowski II Leszek Żebrowski BLU Team Refleks II
lenaxol.eu BLU Team Refleks I

 

FILMIKI Z TRASY (autor Rimvydas Pranciulis)

Dodaj komentarz