Tropikalne „Pogranicze z Gaładusią”

1Gratulujemy wszystkim zawodnikom, którzy dotarli do mety Maratonu Kresowego w Sejnach. Zmierzyliście się nie tylko z wieloma kilometrami trasy, ale także tropikalnymi upałami. Staraliśmy się, aby w miarę naszych możliwości ułatwić Wam przetrwanie w tych warunkach. Jednak kurtyny wodne, czy więcej niż zazwyczaj bufetów z wodą na trasie, nie mogły zastąpić woli walki i charakteru zawodników.

Maraton w Powiecie Sejneńskim to piękne krajobrazy i transgraniczna trasa wokół jeziora Gaładuś. Być może w czasie rywalizacji w trudnych warunkach nie byliście w stanie podziwiać widoków. Dlatego warto przyjechać tutaj ponownie po sezonie i po rowerowej wycieczce pójść do tradycyjnej bani, która jest tutaj praktycznie w każdej agroturystyce.

7Maraton Sejneński był wyjątkowy, także z tego względu, że chyba w żadnym innym miejscu nie ma tak zgodnego współdziałania tylu urzędów i instytucji. Bardzo gorąco dziękujemy Starostwu Powiatowemu w Sejnach. Od startu do zakończenia byli z nami Starosta Sejneński Pan Piotr Alszko i Sekretarz Urzędu Pani Aneta Kimszal. Serdeczne podziękowania kierujemy do Burmistrza Miasta Sejny Arkadiusz Nowalskiego, Wójta Gminy Sejny Dariusza Łostowskiego i Nadleśnictwa Pomorze. W zabezpieczeniu trasy brały udział nie tylko polscy policjanci, strażacy, Straż Graniczna, leśnicy, ale także litewska policja i Służba Ochrony Granic Litwy.

4Dziękujemy autorom trasy: Marcinowi Szlegierowi i Jarkowi Armanowiczowi. Co więcej Gabinet Odnowy Biologicznej Marcina Szlegiera zasponsorował izotonik Enervita na wyścig. Dziękujemy wszystkim, którzy pracowali przy organizacji Maratonu Kresowego „Pogranicze z Gaładusią” w Sejnach i przyczynili się do jego przeprowadzenia.

Specjalne podziękowania dla Małgorzaty i Józefa Marcinkiewiczów i Stacha Raglisa, którzy pozwolili przejechać maratończykom przez prywatny teren.

Dodaj komentarz