Piotr Kryński wicemistrzem Polski!

KrynskiPiotr Kryński (UKS Wygoda Peleton) został wicemistrzem Polski w kategorii Młodzik w rozegranych w Sławnie Mistrzostwach Polski MTB XCO. Wśród młodziczek znakomite piąte miejsce wywalczyła Nikola Miezio (UKS Wygoda Bliska Team)

Piotr Kryński ukończył już 28 wyścigów z cyklu Maratony Kresowe. Debiutował w 2012 roku. W pierwszych dwóch startach zajął wówczas piąte miejsca w kategorii żak, ale w dwóch kolejnych był już najlepszy. Jego talent nie pozostał niezauważony. W następnym sezonie trafił do klubu UKS Wygoda Białystok. W tym roku startował w naszych wyścigach pięciokrotnie, odnosząc trzy zwycięstwa.

Nikola Miezio finiszowała na naszych wyścigach 21 razy. Debiutowała w Michałowie w 2013 roku. Pochodzi z najbardziej rowerowej rodziny na Maratonach Kresowych. Startują rodzice, siostra Julia i brat Jakub.

To nie są pierwsze sukcesy zawodników, którzy pierwsze kolarskie kroki stawiali na Maratonach Kresowych. Rok temu wicemistrzynią Polski juniorek MTB XCO została Klaudia Radziszewska. W zakończonych w Sławnie mistrzostwach startowała już w wyższej kategorii wiekowej U23 i zajęła óNsme miejsce.

Zawodnikom bardzo serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!

Piotr, Nikola i Klaudia nie byli jedynymi zawodnikami, którzy z powodzeniem startowali mistrzostwach Polski, a ścigają się na Maratonach Kresowych. Na przykład wśród juniorów młodszych Jakub Niewiarowski był 10-ty, zaś Piotr Krysiewicz 16-ty. Pełne wyniki Mistrzostw Polski w Sławnie znajdziecie TUTAJ.