Magdalena Sadłecka i Wojciech Halejak najlepsi w Chełmie

Podium Elity KobietDziękujemy wszystkim zawodnikom za piękną rywalizację na trasie maratonu chełmskiego w Pucharze Polski i we wszystkich kategoriach dla amatorów. Gratulujemy wszystkim zwycięzcom.

Cieszymy się, że wyścig w Chełmie uzyskał tak wiele pozytywnych komentarzy, zarówno jeśli chodzi o trasę, jak i organizację. Organizatorów radują szczególnie ciepłe słowa profesjonalistów, którzy startują przecież na największych imprezach w kraju i zagranicą. Kross Centrum Rowerowe Olsztyn podsumował Puchar Polski w Maratonie MTB w Chełmie następująco: „Wyjazd możemy zaliczyć do bardzo udanych biorąc pod uwagę zajęte miejsca, trasę i organizację wyścigu”. Magdalena Sadłecka napisała na swoim profilu: „Organizacja bardzo fajna, wszystko zgodnie z planem, a poza tym niezwykle sympatyczni ludzie.

podiumWyścig był wspólnym dziełem drużyny OBST i Maratonów Kresowych. W Chełmie byliśmy już po raz piąty. Las w Kumowej Dolinie i okoliczne wzgórza znane są zawodnikom Team Obst jak własna kieszeń. Nic więc dziwnego, że trasa jest jest dopracowana w szczegółach. Prace nad trasą koordynował i osobiście testował w czasie wyścigu Janusz Wolanin.

Ogromne podziękowania należą się Gminie Chełm. Janów jako miejsce startu i mety sprawdził się znakomicie. Wiele odcinków trasy zostało specjalnie wykoszonych na wyścig. Wójt Wiesław Kociuba nie tylko wspierał wyścig, ale nawet wystartował w Półmaratonie. Mamy nadzieję, że to początek u Pana Wójta najzdrowszego z uzależnień, jakim jest kresowa cykloza.

Elita PPPrzygotowanie każdego Maratonu Kresowego, to dzieło wielu osób, ale na szczególne podkreślenie zasługuje ogrom pracy jaką co roku wkłada w imprezę Wiesław Wójtowicz. Kieruje i osobiście wykonuje wiele zwykłych i niezwykłych prac organizacyjnych. Tradycyjnie jest także twórcą niepowtarzalnych, chełmskich statuetek. Magdalena Sadłęcka, srebrna medalistka mistrzostw świata z roku 2003 tak napisała o tegorocznych” „Dostałam inny niż zazwyczaj puchar. Przyznam, że jeden z najbardziej pomysłowych jakie dostałam w swojej karierze…”

Dziękujemy wszystkim instytucjom i firmom, które wsparły organizację wyścigu. Staraliśmy się je wymienić na stronie wyścigu. Serdeczne podziękowania kierujemy do zawodników drużyny Obst, pracowników gminy, świetlicy w Janowie, którzy poświęcili swój czas na przygotowanie wyścigu.

ZDJĘCIA Z WYŚCIGU

Autor: Bartosz Kowalczyk (chelm.net.pl)

Autor: Leszek Żebrowski

Autor: Czarek Kuczer

 

Dodaj komentarz