16.08.2015r. – Chełm zaprasza na Puchar Polski

ChelmPrzed nami jedno z najważniejszych wydarzeń w naszym kalendarzu i maratonów MTB w Polsce.

Zapraszamy na siódmy etap Pucharu Polski w maratonie MTB. Będzie to jedyna impreza tej rangi na Lubelszczyźnie. Na zawodników z licencjami elita czekają wysokie nagrody finansowe, gwarantowane regulaminem Pucharu Polski.

Amatorzy będą się ścigać w oddzielnych kategoriach o atrakcyjne nagrody, a przede wszystkim o naprawdę o unikalne i wyjątkowe trofea sportowe. Jak zawsze dla potrzeb wyścigu w Chełmie zaprojektował je człowiek wielu talentów – Wiesław Wójtowicz O tegorocznych można z czystym sumieniem można powiedzieć, że są ponadczasowe…

Trasy wyścigu w Chełmie nie trzeba specjalnie przedstawiać. Przez kilka ostatnich lat wyrobiła sobie renomę jednej z najciekawszych w całym cyklu Maratonów Kresowych. Oferuje solidną dawkę przewyższeń, jak na tereny nizinne. Na dystansie Półmaraton będzie to około 450m. Jest to trasa bardzo urozmaicona, na której nie brakuje pięknych widoków. Pokonuje się ją z dużą przyjemnością.

To trasa, która ma swoją magię. Niektórzy twierdzą, że działają na niej nieziemskie moce. Działają one np. na 24 kilometrze w miejscowości Podgórze. Jedziemy wzniesieniem między kościołem, a cmentarzem, a większość doznaje niewytłumaczalnego zjawiska. Jest z górki, a trzeba mocniej naciskać na pedały, bo rower chce jechać do tyłu!? Wcześniej na 8 kilometrze trzeba uważać na Łysej Górze. Kiedyś odbywały się tam zloty czarownic, a i teraz może się zdarzyć, że spotkamy tam np. nietrzeźwą wiedźmę…

Na wiedźmy i moce nieczyste niewiele można poradzić. Jeśli chodzi o pozostałe sprawy możecie być pewni, że organizatorzy Maratonu Kresowego w Chełmie robią wszystko, aby wyścig był zorganizowany jak najlepiej. Będzie na trasie kurtyna wodna i więcej niż zazwyczaj bufetów. Na mecie na zmęczonych zawodników będą czekać masaże lodem, prysznice, czy dystrybutory ze schładzaną wodą. To oczywiście w reakcji na panującą od pewnego czasu aurę.

Warto zwiedzić Chełm i okolice. Wyjątkową atrakcją są podziemia kredowe, które są zlokalizowane pod starówką. Dla turystów udostępniono korytarze o długości około 2 kilometrów. Szczególnie teraz będzie to bardzo przyjemne, gdyż w podziemiach panuje przez cały rok stała temperatura i wynosi ona 9 stopni Celsjusza. Przyjemna ochłoda i możliwa dodatkowa dawka adrenaliny, jeśli spotkacie władcę podziemi – Ducha Bielucha.

Wszystko to powoduje, że w Chełmie trzeba być koniecznie. Odległość nie jest żadnym wytłumaczeniem. Koleżanki i koledzy z Chełma są każdym wyścigu z cyklu Maratony Kresowe. Wygląda na to, że nawet około dziesięciu osób z naszej południowej flanki może być na wszystkich wyścigach, zaś Janusz Wolanin jest najlepszej drodze aby zrobić to trzeci sezon z rzędu!

Dodaj komentarz