Kresowe Wirtualnie #4 – Narewka – 07.06.2020r.

Trasa będzie liczyła 35 km. Wystartujemy w Starym Masiewie przy granicy z Białorusią. Po drodze miniemy Nowe Masiewo i Olchówkę. W Gruszkach przejedziemy obok Nadleśnictwa Browsk i za mostem na rzece Narewka zagłębimy się w Puszczę Białowieską. Droga Narewkowska z nową nawierzchnią doprowadzi nas do Narewki. Stamtąd skierujemy się przez Mikłąszewo, Leśną i Olchókę do Siemianówki, położonej nad zbiornikiem o tej samej nazwie. Po wyścigu można zamienić tam rower na sprzęt pływający. My jednak przez SIeminiakowszczyznę pojedziemy do wioski Babia Góra, gdzie zakończy się nasz wyścig.

Jeśli powtórzycie trasę w świecie realnym, to na parking w Starym Masiewie, gdzie rozpoczynała się trasa, możemy dojechać szlakiem przez Puszczę Białowieską.

Trasa wyścigu jest tym razem bardziej płaska, ale na pewno nie zbraknie emocji i prawdziwej rywalizacji. W wyścigu multimedialnym znacznie trudniej niż przy rzeczywistej jeździe trzymać koło rywalom. Z drugiej strony dużo łatwiej też ich urwać. 🙂

 

Rywalizacja będzie odbywać się na platformie ROUVY w niedzielę 7.06.2020r. o godz. 10:30.

Wymagane jest posiadanie konta w serwisie: https://my.rouvy.com/en/signup

 

Formularz zgłoszeniowy na wyścig dla rywalizujących w ramach Kresowe Wirtualnie

 

Link do wyścigu na platformie Rouvy

 

Koniecznie dołącz wirtualnie z kamerką internetową przy użyciu: Google Meet:

meet.google.com/oow-aqqa-ibh

Nagrody rzeczowe dla najlepszych zawodników. zarejestrowanych w rywalizacji „Kresowe Wirtualnie”!

Wyścig Kresowe Wirtualnie #5 odbędzie się 21 czerwca o godz. 10:30.

Udział w zawodach na trenażerach z cyklu Wirtualne Kresowe jest bezpłatny. Będziemy jednak wdzięczni za dobrowolne cegiełki na ten cel, które zostaną przeznaczone na rozwój przedsięwzięcia i nagrody. Konto bankowe: PL26 1600 1462 1883 1061 6000 0001. Konto do wpłat w Euro i innych walutach: BE24 9670 1843 7238


Lista wspieranych trenażerów jest dość długa. Można dołączyć nawet ze starym trenażerem dokupując do roweru czujnik prędkości (Speed Sensor). Rouvy przelicza moc na podstawie charakterystyki obciążenia. Po prawej stronie są linki do artykułów np. dotyczących kalibracji trenażera „How do I Calibrate the Trainer?”
https://support.rouvy.com/s/topic/0TO1t000000by5WGAQ/trainer-sensors?language=en_US

Do pobrania są dwie aplikacje na komputer lub inne urządzenie. Rouvy AR jest z tzw. rozszerzoną rzeczywistością. Na treningach pojawią się wirtualni kompani. Posiadacze zwykłych trenażerów bez pomiaru mocy powinni wybrać apkę z działu ROUVY WORKOUTS https://rouvy.com/en/download

Dla nowych uczestników ROUVY oferuje 14 dniowe konto testowe. Potem trzeba wykupić abonament. Jest wiele opcji. Abonament Premium, w którym możemy założyć dwa dodatkowe konta np. dla członków rodziny, kosztuje w tej chwili na 6 miesięcy około 140zł, o ile wybierzemy płatność w czeskich koronach. Miesięcznie na jedną osobę koszt w takim przypadku wyniesie niecałe 8zł. Warto na takie sytuacje posiadać konto i kartę np. TransferWise, aby mieć najlepsze kursy wymiany. Rouvy jest platformą z czeskim rodowodem.

Bądźmy FAIR! Należy ustawić rzeczywistą wagę i wzrost oraz inne wymagane dla poszczególnych urządzeń parametry typu obwód koła.