Zaprojektowane dla ZWYCIĘZCÓW

Kozak 2.Wśród nagród w klasyfikacji generalnej w sezonie 2015 znajdą się znakomite produkty polskiej firmy SOUL-KOZAK. Do naszych zwycięzców trafią m.in. najwyższej jakości komplety piast MTB i tytanowe zaciski do kół. Produkty wyprodukowane przez firmę SOUL-KOZAK skierowane są przede wszystkim do zawodników i ludzi czynnie uprawiających kolarstwo, którzy poszukują lekkiego i trwałego osprzętu.

W roku 2011 firma SOUL-KOZAK wypuściła na rynek profesjonalne zestawy kół i stworzyła Factory Racing Program wspierając czołówkę polskich zawodników MTB m.in. Marka Konwę (srebrnego medalistę Mistrzostw Świata MTB), Katarzynę Solus-Miśkowicz, Pawła Baranka, Tomaszą Balę i Łukasza Winiarskiego. Do Factory Racing Program dołączyło również kilka Grup Kolarskich, które startują w maratonach, w tym nasi kresowi koledzy z Obst Chełm 🙂

7-301-00Firma powstała w 2003 roku. Została założona przez Mariusza Kozaka, który będąc wcześniej czynnym zawodnikiem kolarstwa górskiego, postanowił sam projektować i wykonywać komponenty rowerowe. Wszystko zaczęło się od środka suportu, który uzyskał patent w 1999 roku. Rok 2008 przeniósł nowy model tylnej piasty z innowacyjnym rozwiązaniem mechanizmu bębenka M-netic. Firma posiada na to rozwiązanie ochronę patentową w Europie i USA.

Piasta z systemem M-netic doskonale sprawdza się w oddziaływaniu dużego momentu obrotowego oraz w warunkach silnego zabrudzenia. W przeciwieństwie do sprężyny i zapadek, pole magnetyczne nie ulega korozji. Zabrudzenie całego systemu nie obniża jego sprawności i nie zwiększa zużycia części. Zaletą systemu M-netic jest bezawaryjność. Uproszczenie konstrukcji poprzez pozbawienie jej układu trzech zapadek i sprężynek zmniejszyło znacząco jej masę.

Więcej informacji znajdziecie na stronie internetowej SOUL-KOZAK oraz w KATALOGU.

[google-translator]

Dodaj komentarz