Siennica 2014

Tym, którzy w ubiegłym roku zdecydowali się przyjechać do Kraśniczyna nie trzeba specjalnie reklamować tegorocznego maratonu. Głębokie, długie lessowe wąwozy ukryte wśród lasów Działów Grabowieckich dają niesamowite wrażenia wizualne, zupełnie inne od widoków, jakie maratończycy znają z tras podlaskich.

Siennica Różana, w której zlokalizowane będą start i meta to mała, atrakcyjna miejscowość zlokalizowana o ok 20 km na południowy zachód od Chełma (trasa Chełm – Krasnystaw) i ok 10 km na północ od Kraśniczyna. Trasa maratonu „Szlakiem Greenway” to w 90% trasa ubiegłorocznego wyścigu „Zielony Wąwóz”. To jazda grzbietami lub dnami wąwozów, strome szybkie zjazdy lub długie podjazdy, których stopień trudności porównywany jest z tatrzańskim Gliczarowem. Wymagają one od zawodników nieustanej koncentracji, umiejętności technicznych i precyzyjnie przygotowanego sprzętu. Nawierzchnia łączy w sobie miękkie, leśne dukty, piaszczyste i szutrowe drogi wśród pól, strumyki i odcinki kamieniste.  Kilka odcinków asfaltowych daje chwilę wytchnienia i okazję do sięgnięcia pod bidon.

 Zawodnicy dystansu maraton będą przejeżdżali przez historyczne miejsce „Grodzisko”, zlokalizowane w rezerwacie „Głęboka Dolina”. Na przejazd przez ten rezerwat uzyskaliśmy pozwolenie z Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska w Lublinie.

W porównaniu do ubiegłorocznej trasy więcej zmian czeka zawodników dystansu półmaraton. Trasa będzie łatwiejsza, więc nawet mniej wytrenowani rowerzyści mogą pokusić się o zmierzenie z nią. Ze względu na zmianę miejsca startu i mety półmaratończycy ominą „Głęboką Dolinę”. Dla najmłodszych przygotowaliśmy 5 kilometrową trasę, na której będzie sie i gdzie zmęczyć i gdzie odpocząć  a wyniki będę niepewne do samego końca.

Dystans maraton i półmaraton rozpoczniemy przejazdem honorowym z siennickiego amfiteatru, skąd „na ostro” rozpoczniemy wyścig ponad kilometrowym asfaltowym podjazdem a potem wjazd do lasu i to, co maratończycy lubią najbardziej, czyli góra, dół, zakręt, woda, piach i żwir a na końcu szybki zjazd do mety.

Na gości Ziemi Siennickiej czeka tego dnia wiele atrakcji. W tym roku Maraton włączony został w cykl imprez „Lubelskie Lato – II Targi  Turystyki Wiejskiej i Kulturowej”, których współorganizatorem jest Lokalna Grupa Działania Krasnystaw Plus www.lgdkrasnystaw.pl. Zarówoeprzed startem jak i po ukończeniu wyścigu zawodnicy będą mogli uczestniczyć wielu pokazach, wystawach  i zawodach. Najmłodsi będę mogli zdobyć nagrody w przygotowanych dla nich konkursach. Program Targów www.lubelskielato.pl.

Wyścigi w Siennicy Różanej i Chełmie składają się na „Krasne Pagóry”. Najlepsi zawodnicy dwudniowej rywalizacji otrzymają naprawdę wyjątkowe i okazałe trofea. Za ukończenie obu etapów będą przyznane także bonusowe punkty do klasyfikacji generalnej. Dużo punktów… 🙂

UWAGA:
Wyjątkowo wyścig w Siennicy rozpocznie się o 10:30.

INFORMACJE

START/META 5.07.2014, godz. 10.30, Siennica Różana, Mapka dojazdu. Biuro zawodów w amfiteatrze.
Zapisy – Zapisy przed startem 8:30 – 10:15
– zgłoszenie mailem na adres (do wtorku 1.07.2014): lubelszczyzna@maratonykresowe.pl
FORMULARZE:

Formularz-zgłoszeniowy-na-zawody

Formularz rejestracyjny – wypełniamy i podpisujemy tylko raz, przed pierwszym startem
Oświadczenie rodzica lub opiekuna zawodnika poniżej 18 lat
Opłaty startowe zgodnie z punktem 5 regulaminu
Osoby zgłaszające się bezpośrednio przed startem prosimy o przyjście z wypełnionymi formularzami. Przyspieszycie w ten sposób rejestrację.
Dystans Mini – 6 km, (strzałki zielone)
Połmaraton – 34 km, (strzałki czerwone)
Maraton – 60 km, (strzałki niebieskie)
Trudność: (1-6): (1-6): 4,5
Limit czasu Godz. 14.30
Zalecane opony: Średnio agresywny bieżnik, lub nawet bardzo, w zależności od warunków
Bufety na trasie: Maraton – 2
Półmaraton – 1
Bufet na mecie – Gorący posiłek regeneracyjny
– Ciasta, ciastka
– Owoce
– Woda mineralna
Zdjęcia i filmy
Zdjęcia: „Mój Kadr” Bartłomiej Chudzik, Adam M. – zdjęcia z trasy, naszemiasto.pl, Maciej Samborski Chełm + SiennicaRobert K Team OBST, Paweł Grzyb, Patrycja Kowalska, Chesapeake Białystok Bike Team, BLU Cersanit Team Refleks
Filmy: Alina Sosnowska – start Mini,
Ramowy program – 8.30 – 10.15 zapisy
– 10.15 – ustawianie zawodników w sektorach startowych
– 10.30 – start Maratonu
– 10.45 – start Półmaratonu
– 10.50 – start Mini
– 11.15 – przyjazd najlepszych zawodników Mini
– 11.50 – przyjazd najlepszych zawodników Półmaratonu
– 12.40 – przyjazd najlepszych zawodników Maratonu
– 13.00 – dekoracja Mikro Mini
– 14.00 – dekoracja Półmaratonu
– 14.30 – dekoracja Maratonu
– 14.45 – losowanie nagród wśród wszystkich uczestników
– 15.00 – zakończenie zawodów
Współorganizator Lokalna Grupa Działania Krasnystaw Plus www.lgdkrasnystaw.pl.
Patronat Wójt Siennicy Różanej
Wójt Gminy Kraśniczyn
Wstępna lista startowa
Wstępna lista startowa na podstawie zgłoszeń internetowych
Sektory startowe
Sektory Maraton Siennica, Sektory Półmaraton Siennica

Klasyfikacja po 6 MK – Maraton Panie, Klasyfikacja po 6 MK – Maraton Panowie,
Klasyfikacja po 6 MK – Mini Panie, Klasyfikacja po 6 MK – Mini Panowie,
Klasyfikacja po 6 MK – Półmaraton Panie, Klasyfikacja po 6 MK – Półmaraton Panowie,
Drużynowa Maraton, Drużynowa Mini, Drużynowa Półmaraton
Superklasyfikacja Mini, Superklasyfikacja Półmaraton, Superklasyfikacja Maraton
Dodatkowe atrakcje
Maraton włączony został w cykl imprez „Lubelskie Lato – II Targi Turystyki Wiejskiej i Kulturowej”. Program Targów www.lubelskielato.pl. Program imprez Siennica. W ciągu dnia wiele atrakcji. Widowisko weselne „W Siennicy na sianie” (godz. 18.30 – 20.00). Po jego zakończeniu rozpocznie się dyskoteka.
Krasne Pagóry
Wyścigi w Siennicy Różanej i Chełmie składają się na dwuetapowy wyścig „Krasne Pagóry”. Najlepsi zawodnicy dwudniowej rywalizacji otrzymają naprawdę wyjątkowe i okazałe trofea. Za ukończenie obu etapów będą przyznane także bonusowe punkty do klasyfikacji generalnej: Maraton – 50, Pómaraton – 30, Mini – 20.

Krasne Pagóry zostanę rozegrane pod patronatem Nadleśnictwa Chełm.
Ubezpieczenie Ubezpieczenie NNW dla zawodników – ubezpieczenie działa od momentu wyjścia z domu na zawody, do momentu powrotu. Obejmuje wszystkie maratony, łącznie z zawodami na Białorusi w Sopoćkiniach. Ubezpieczeniem są objęci także obcokrajowcy.
Informacje dodatkowe Wyścig rozpocznie się startem honorowym z centrum Siennicy Różanej. Po przejeździe ok. 1 km nastąpi lotny start ostry. Meta w tym samym miejscu, przed wjazdem do Siennicy. Przy mecie bedzie zlokalizowany bufet z wodą, owocami i ciastami. Zawodnicy do amfiteatru będą dojeżdżać indywidualnie. W amfiteatrze posiłek gorący, talony będą wydawane w biurze zawodów. Dekoracja zawodników także w amiteatrze. Takie rozwiązanie jest podyktowane względami bezpieczeństwa. Ze względu na imprezy Lubelskiego Lata w Siennicy będzie panował wzmożony ruch samochodowy.
Sposób montażu chipów
Strzałką w dół do prawego amortyzatora. W biurze zawodów będą dostępne podkładki z pianki gumowej do stabilnego zamontowania układu oraz naklejki z numerem chipu do naklejenia na zewnątrz. W przypadku jeśli zamocowany jest licznik bezprzewodowy, forma BC Elektronik sugeruje montowanie układu po lewej stronie. Chipy mają dwuletnią gwarancję.
UWAGA: Chipów nie można montować do kierownicy!
Nagrody
Maraton: Bony zakupowe do salonów łazienek BLU, Open 300-200-100, w pozostałych kategoriach trofea sportowe
Półmaraton: Open – nagrody rzeczowe, w pozostałych kategoriach trofea sportowe
Mini: Nagrody rzeczowe i trofea sportowe. Hobby tylko trofea.

Losowanie nagród dla wszystkich uczestników, w tym bon zakupowy od firmy Unicell o wartości 300zł na dowolne produkty Primacol i LuxDecor
Wśród zawodników, którzy ukończą co najmniej 8, 10 i 12 startów rozlosujemy na zakończenie w Mielniku trzy rowery MTB firmy Kross oraz urządzenie Garmin EDGE 500

 

Dodaj komentarz