Zostań mistrzem z Duchem Puszczy!

CAM01095W Czarnej Białostockiej będzie do wzięcia niemal sto medali. Niezwykłych, bo po raz pierwszy zostaną rozegrane mistrzostwa w jeździe na czas MTB. Wyścig pokaże bez niedomówień kto jest najlepszy. W jeździe na czas nie ma jazdy na kole.

Po objazdach trasa uzyskała bardzo pozytywne opinie zawodników np. „trasa bajkowa”, „nie chciało jechać w Czarnej, ale teraz nie mogę się doczekać”, „Trasa bardzo fajna, technicznie nie trudna, ciekawy początek, trochę szybkich odcinków. Ogólnie bardzo pozytywnie.”  Nasza trasa to 100% terenu. Nie ma nawet centymetra asfaltu.

CAM01116Zaczynamy od mocnego uderzenia.  Pierwsze kilkaset metrów, to bardzo fajny, techniczny singiel. Nie wiadomo czy skupić się na jeździe, czy na malowniczych widokach wzdłuż trasy. Potem będzie jednak szerzej, aby były możliwości wyprzedzania. Końcowe kilka kilometrów, to długie proste, gdzie będzie można pogonić na maksa za zawodnikami przed nami. 30 sekund to nie tak dużo, aby nie dało się nadrobić…

Po raz pierwszy w historii dojdzie do bezpośredniego pojedynku pomiędzy najszybszymi zawodnikami z czołówki Maratonu i Półmaratonu na tej samej trasie. Jednak medale będą przyznane w oddzielnych kategoriach. Tego nie można przegapić! Emocje gwarantowane. Podejmij wyzwanie Ducha Puszczy. I zostań mistrzem! Ten medal będzie znaczył dużo więcej wśród medali i pucharów w Waszych kolekcjach. Na obecną chwilę w niektórych kategoriach ich zdobycie będzie dość łatwe, gdyż niektórzy zdają się oddawać walkowerem. Przypominamy, że wyniki czasówki będą liczone do wszystkich klasyfikacji Kresowych.

CAM01118Nasza impreza została ulokowana nad położonym na polanie, niezwykle urokliwym zalewem Czapielówka. To idealne miejsce do wypoczynku, tym bardziej, że pogoda ma być typowo letnia. Zalew o powierzchni ponad 16 ha budowany przez 10 lat przez mieszkańców Czarnej Białostockiej dziś stanowi główną atrakcję tego miasta. Można się w nim bezpiecznie kąpać, gdyż jest wolny od bakterii. Polecamy także skorzystanie z wody ze źródła Romana.

Czas będzie nam uatrakcyjniać fantastyczne Trio Akordeonowe „Akord”. W nowych aranżacjach ludowych piosenek, będzie można usłyszeć brzmienie bluesa i swingu. Kierownikiem zespołu jest Wiesław Nowosielski. Zbieżność nazwisk z czołowym zawodnikiem Półmaratonu nieprzypadkowa…

CAM01117Dużo napisaliśmy o wyścigu w Czarnej Białostockiej, ale po raz pierwszy w historii mamy przed sobą Kresowy weekend. Czasówka jest na tyle krótka, że nie spowoduje wyczerpania zawodników. W niedzielę czeka nas maraton w Sokółce, która będzie gościła nas już po raz piąty. Dlatego nie wymaga szczególnej rekomendacji. Jednak po raz kolejny mamy dla Was zupełnie nowe, ciekawe odcinki. W tym roku przejedziemy m.in. przez Dziewiczy Ług…

Za ukończenie zawodnicy otrzymają dodatkowe punkty do klasyfikacji generalnej. 20 czy 30 punktów wydaje się niewiele, ale w ubiegłym roku o wygranej Sarunasa Paceviciusa nad Andrejem Muryginem decydowało tylko kilka punktów. Tylko wśród zawodników, którzy podejmą wezwanie w Czarnej i w Sokółce rozlosujemy bon na 300zł ufundowany przez firmę Unicell.

Czarną Białostocką i Sokółkę dzieli kilkanaście kilometrów. Warto tu przyjechać z rodziną na cały weekend. Jest wiele miejsc, gdzie można tanio przenocować. To oczywiście propozycja dla zawodników, którzy mieszkają dość daleko. Jest wiele ciekawych miejsc, jak choćby meczety na „Tatarskim Szlaku” w Bohonikach i Kruszynianach.

Zdjęcia Paweł Nowosielski

Dodaj komentarz