Zmiany w kategoriach wiekowych

_MG_1834Za nami dwa wyścigi. To także możliwość oceny ilości startujących w poszczególnych kategoriach wiekowych. W Maratonie rywalizacja stoi na coraz wyższym poziomie, czołówka jest coraz szersza, a jednocześnie nie zwiększa się ilość startujących na najdłuższym naszym dystansie. W regulaminie zostawiliśmy sobie możliwość zmiany kategorii wiekowych w zależności od ilości startujących. Postanowiliśmy skorzystać z tej możliwości. Wszystkie do tej pory uzyskane punkty będą uwzględnione w klasyfikacji generalnej.

1. Łączymy ponownie w Maratonie kobiece kategorie „Sport” i „Fit”. Kobiety będą klasyfikowane w jednej kategorii Open. W Wasilkowie Maraton ukończyły 3 zawodniczki, w Narewce 5, w Serpelicach 5, Krynki 6. Dla zawodniczek za każdym razem przygotowywaliśmy 6 medali i 3 puchary. Puste miejsca na podium wyglądają bardzo smętnie. Jeśli panie zmobilizują się do startów, to możemy powrócić do podziału na kategorie wiekowe. Przypominamy także, że w klasyfikacji generalnej dekorowanych jest pięć najlepszych zawodniczek lub zawodników w każdej kategorii.

2. Przesuwamy granice „starszych” kategorii wiekowych męskich. Master była licznie obsadzona, Super Master przyzwoicie, ale nie było weteranów. Po zmianie wygląda to następująco:

  • Master: 40-47 lat, (1969-1976)
  • Super Master: 48-57 lat, (1959-1968)
  • Weteran: 58lat i starsi, (1958 i starsi)

Kategoria weteran będzie dekorowana na każdych zawodach.

3. Zgodnie z sugestiami siedmiolatkowie (rok urodzenia 2009) będą mogli startować w wyścigu Mikro. Opłata wpisowa – 10zł. Młodsze roczniki startują oczywiście nadal bezpłatnie.

Ponawiamy także apel w dwóch kwestiach:

  • Prosimy aby nie śmiecić na trasie. Opakowań po żelach i batonikach zostaje po wyścigu naprawdę sporo.
  • Prosimy aby zawodnicy dystansów Maraton i Półmaraton nie przeszkadzali w rywalizacji zawodników Author Mini Maraton, gdyż takie skargi wpłynęły także po wyścigu w Wasilkowie.

Zdjęcie Jarosław Ciołko

Dodaj komentarz