Zdobądź Krasne Pagóry!

IMG_5060W najbliższy weekend czeka na Was podwójna, a nawet potrójna przyjemność w Siennicy Różanej i Chełmie. W sobotę niesamowite tereny, znane Wam z ubiegłorocznego wyścigu w Kraśniczynie. W tym roku Maraton włączony został w cykl imprez „Lubelskie Lato – II Targi Turystyki Wiejskiej i Kulturowej”, których współorganizatorem jest Lokalna Grupa Działania Krasnystaw. Zarówno przed startem jak i po ukończeniu wyścigu zawodnicy będą mogli uczestniczyć wielu pokazach, wystawach i zawodach. Najmłodsi będę mogli zdobyć nagrody w przygotowanych dla nich konkursach. O godzinie 18:30 rozpocznie się widowisko „Wesele na Sianie”, a po nim dyskoteka. Więcej informacji o MK w Siennicy.

W niedzielę dla odmiany ulokowany kameralnie Maraton Kresowy w Chełmie. Jednak zapowiada się wyjątkowo wystrzałowo. Nie tylko dlatego, że start i meta zostały ulokowane na strzelnicy myśliwskiej w Kumowej Dolinie…  W tym roku jeszcze bardziej ulepszona trasa, bez odcinków dojazdowych z centrum miasta. Walczymy o wyjątkowego Ducha Bielucha wypalonego z gliny, na podstawach z naturalnego piaskowca. Oczywiście powielonego w około 100 egzemplarzy, bo tylu zawodników jest nagradzanych na każdym naszym maratonie. Więcej informacji o MK w Chełmie.

Wyścigi w Siennicy Różanej i Chełmie składają się dwuetapowa rywalizację „Krasne Pagóry” rozgrywane pod patronatem Nadleśnictwa Chełm. Będzie się toczyła we wszystkich, ponad 30 kategoriach Maratonów Kresowych. Najlepsi zawodnicy dwudniowej rywalizacji otrzymają naprawdę wyjątkowe i okazałe trofea. Ich ojcem chrzestnym jest także Wiesław Wójtowicz, który jest siłą napędową drużyny Obst Chełm. Naprawdę warto podjąc wyzwanie. Szczególnie, że pogoda zapowiada się idealnie.

Zdjęcie Czarek Kuczer

 

Dodaj komentarz