Wyścig we Włodawie nie odbędzie się

Z przykrością informujemy, że wyścig we Włodawie niestety nie odbędzie się. Jak zapewne Państwo wiecie z mediów, na terenach przygranicznych został ogłoszony stan wyjątkowy. Objął on swoim zasięgiem także miasto Włodawa.

Odwołanie wyścigu oznacza także mniejszą ilość, które będą się liczyć do klasyfikacji generalnej. O ile nie zdarzą się kolejne nieprzewidziane okoliczności, to do klasyfikacji generalnej będzie wymaganych minimum 7 wyścigów.

Oznacza to także zakończenie Pucharu Lubelszczyzny na Maratonach Kresowych. W sumie odbyły się cztery edycje, z których będą się liczyły trzy najlepsze wyniki. Najlepszych zawodników nagrodzimy w Siemiatyczach, który terytorialnie jest najbliżej Lubelszczyzny. Jeśli zawodnik nie będzie mógł być na tym wyścigu, to nagrodę będzie mogła odebrać także inna, upoważniona osoba.

Kto zostanie nagrodzony? Nagrodzimy pięciu najlepszych zawodników Open w Maratonie. W Półmaratonie oczywiście oddzielnie będą nagradzani kobiety i mężczyzny. Puchar Lubelszczyzny na Maratonach Kresowych będzie w formule open, czyli będziemy klasyfikować zawodników bez względu na miejsce zamieszkania, a nie tylko z Województwa Lubelskiego.

Dlaczego tak? Bardzo gorąco dziękujemy wszystkim zawodnikom, którzy byli z nami na tych imprezach i gratulujemy osiągniętych wyników. Zawodnicy spoza regionu mieli trudniej, gdyż na zawody w Wojsławicach, Żmudzi, Janowie i Krasnymstawie musieli pokonać często setki kilometrów. W Pucharze Polski MTB XCO startują zawodnicy także z innych krajów. Zawodnicy, którzy zdobyli miejsca na podium w kategoriach wiekowych po ukończeniu minimum trzech wyścigów wymaganych do klasyfikacji Pucharu Lubelszczyzny będą mogli otrzymać dyplom z pamiątkowym gadżetem.

 

Puchar Lubelszczyzny – PÓŁMARATON

 

Puchar Lubelszczyzny – MARATON

 

Puchar Lubelszczyzny – FIT

 

Puchar Lubelszczyzny – MINI