Wieści z trasy w Knyszynie

Knyszyn IMAG0085sWedług niektórych katastroficznych wizji roztaczanych ostatnio na portalach społecznościowych taki los czeka maratończyków i ich sprzęt na trasie w Knyszynie… 😉 Tylko na którym kilometrze zdarzy się armagedon? Według nas będziecie się nad tym zastanawiać aż do linii mety…

To jest autentyczny obrazek z trasy. Kości jest trochę więcej i będą do obejrzenia na trasie Maratonu i Półmaratonu. To chyba łoś, ale może to mamut? Czy zrobił to złośliwy duch tutejszej puszczy, czy może zwyczajne wilki? Uspokajamy, że organizatorzy nie ponieśli na trasie wyścigu w Knyszynie żadnych strat w ludziach i sprzęcie.

Trasa została trochę zmodyfikowana ze względu na trwające prace leśne. Oznacza to w praktyce, że jest łatwiejsza w stosunku do pierwotnych planów. Wyścig będzie szybszy. Ma to swoje plusy w postaci wyższych zdobyczy punktowych do klasyfikacji generalnej.

Nie będzie żadnych problemów z przejezdnością trasy. Ilość gałęzi na drzewach i pod nimi jest w granicach normy. Wokół trasy narosło sporo dziwnych plotek i mitów. Fakty są takie, że trasa w Knyszynie na pewno nie będzie gorzej przygotowana na wyścig niż inne, a w szczególności ostatnie w Michałowie i Wasilkowie.

Warunki do jazdy są bardzo dobre. Po ostatnich opadach nie ma praktycznie luźnego piasku. Jest kilka nieuciążliwych kałuż. Jednak trzeba uważać, aby nie pośliznąć się gdzieś na ich krawędzi, choć być może większość wyschnie do niedzieli.

W lesie jest bardzo pięknie. Kwitną nadal wiosenne kwiatki. Można już spotkać także konwalie i fiołki. Rozwijają się liście. To ten moment, gdy w lesie jest więcej odcieni zielonego niż jest w stanie uchwycić prosta cyfrówka.

Rozważymy rezygnację z wcześniejszego publikowania tras, aby uniknąć takiej sytuacji, że „wersja robocza” jest podstawą do pochopnych opinii i osądów. Trasa będzie prezentowana tuż przed wyścigiem, gdy będzie w pełni przygotowana. Unikniemy w ten sposób sytuacji, że na skutek katastroficznych informacji nawet kilkadziesiąt osób rezygnuje z udziału w wyścigu, gdyż obawia się warunków panujących na trasie.

Comments

Dodaj komentarz