Wasilków – powitanie jesieni

Dziękujemy, że byliście z nami w „Świętej Wodzie”, mimo jesiennej pogody. Na szczególne uznanie zasługują najmłodsi. Wyścig przedszkolaków HurtowniaZabawek.pl Mikro Biciklo odbywał się przy najgorszej pogodzie, w deszczu, a jednak wystartowało ponad trzydzieścioro dzieci!

To niesamowite, że po niemal sześćdziesięciu kilometrach BLU Maratonu o wygranej decydowały setne części sekundy. Paweł Arciszewski (Renault Team) pokonał Piotra Kryńskiego (Volkswagen Samochody Użytkowe MTB Team) zaledwie o 0,007 sekundy. W przeliczeniu na dystans było to około 5cm! Przy okazji odnotujmy, że był to debiut Piotra na dystansie Maraton. Podobnie zacięta walka była o kolejne lokaty. Wiktor Gindorowicz pokonał Krzysztofa Żebrowskiego o pół sekundy, zaś z Arturas Remeika wyprzedził wiecznie młodego Dariusza Zakrzewskiego o 0,033s. Przy okazji jeszcze raz życzymy Arturasowi sto lat z okazji czterdziestych urodzin! 

Niesamowitego osiągnięcia dokonał Jakub Budziński (MTB Suwałki) w Półmaratonie. Wystartował z drugiego sektora, ale na trasie nadrobił do czołówki 41 sekund i ku zaskoczeniu wszystkich zwyciężył! Jakub ma zaledwie 16 lat. W ciągu roku dokonał ogromnego postępu. W poprzednim sezonie najlepszy jego wynik w Maratonach Kresowych to była 120 lokata… Życzymy Jakubowi aby jego talent rozwijał się nadal w takim tempie i pierwsza wygrana była jedynie zapowiedzą kolejnych sukcesów. Mamy nadzieję, że sukcesy Jakuba Budzińskiego, Krzysztofa Żebrowskiego i innych zawodników MTB Suwałki spowodują, że prezes klubu Stanisław Kamiński szybciej wróci do pełnej sprawności i na rower. Bardzo gorąco tego życzymy Stanisławowi w imieniu całej społeczności Maratonów Kresowych!

Bardzo dziękujemy Miejskiemu Ośrodkowi Animacji Kultury w Wasilkowie – współorganizatorowi wyścigu za wspólne działania i nowe pomysły. Dziękujemy policjantom strażakom z Dąbrówki, Wasilkowa i Studzianek oraz straży leśnej Nadleśnictwa Supraśl za pomoc w zabezpieczeniu przejazdu zawodników.  Na naszą wdzięczność jak zawsze zasługują wszyscy sponsorzy, a przede wszystkim: Salony Łazienek BLU, sklepy rowerowe Peleton, Garmin, marka Primacol, AJ’s Fenwicks, Grupa Chorten, SklepAgnex.pl, Dobre Sklepy Rowerowe, HurtowniaZabawek.pl i Augustowianka. Cykl Maratonów Kresowych uzyskał w tym sezonie wsparcie Ministerstwa Sportu i Turystyki

Zdjęcia z wyścigu

Galeria Marka Kulikowskiego

Galeria MOAK Wasilków