12 godzin do startu…

Na szczęście czasy kiedy odpalano w lesie Kumiecie rakiety V1 były ponad siedemdziesiąt lat temu. Jutro będzie areną całkowicie pokojowej rywalizacji pasjonatów rowerów po hasłem „Pasja – Rywalizacja – Przyjaźń”. Zakończenie sezonu jest zawsze fajnym etapem. Na zapleczu Pijalni Wód czeka na Was w kartonach ponad sto pucharów za etap i i blisko dwieście za klasyfikacje generalne i wyróżnienia specjalne. Dla najlepszych zawodników czeka bardzo wiele atrakcyjnych nagród. Upominki otrzymają także zawodnicy, którzy ukończyli w naszym 10. sezonie dziesięć wyścigów.

Zapowiada się bardzo ciekawa rywalizacja. Po raz pierwszy w naszych wyścigach weźmie udział ekipa CST 7R. która zgłosiła się w składzie: Dariusz Batek, Michał Neumann, Michał Kucewicz, Karol Kucięba, Michał Kwiatek. Z Mistrzem Polski będą rywalizować mistrz Litwy Sarunas Pacevicius i mistrz Białorusi Mikhail Besaha. Do rywalizacji mogą się włączyć też inni zawodnicy: lider klasyfikacji Maratonów Kresowych Piotr Krysiewicz, Marius Pinaitis, a także niezwykle skuteczny Domas Manikas.

Trasa nie jest szczególnie wyczerpująca fizycznie, ale przyda się trochę techniki, Jest dużo zakrętów, więc trzeba być ciągle skupionym na oznaczeniach. Jest też sporo różnych singli. Trzeba uważać na całej trasie, gdyż na mokrej trawie jest dość ślisko. Dość nieprzyjemny fragment jest na ok. 14,5km. W trawie są nieprzyjemne koleiny. Na ostatnim kilometrze nad jeziorem na trasie mogą się pojawić niesforni wędkarze.

Z informacji praktycznych polecamy wyłączenie roamingu w smartfonach, gdyż łatwo przy granicy złapać sieć rosyjską. Stawki za transmisję internetową są drakońskie.

Po wyścigu zapraszamy już od 18:30 do „Słonecznego Zakątka”. Od 19:00 będzie muzyka na żywo. ognisko i dobra zabawa. Zaopatrzenie w wiktuały i napoje we własnym zakresie. Niestety żaden bar, czy katering nie były niestety zainteresowane pracą wieczorem.