Tydzień przed pierwszym startem

11. sezon rozpocznie się już za kilka dni w Międzyrzecu Podlaskim. Zapowiada się bardzo przyjemna inauguracja. Przy wiosennej pogodzie, tydzień przed wyścigiem objechaliśmy trasę. Warunki do jazdy są nadspodziewanie dobre. Wczoraj, oraz w nocy padało. Jednak tylko w kilku miejscach na trasie było to widać… Było kilka kałuż, ale wszystko spokojnie do przejechania, czy ominięcia. Na większości trasy podłoże jest piaszczyste, które jest w stanie pochłonąć każdą ilość wody. Na stoku niestety nie ma już śniegu, więc nie da się pojeździć na nartach…

Runda trochę ulegnie zmianie w stosunku do poprzedniego roku. Na trasie nie ma dużych przewyższeń, ale będzie kilka elementów technicznych, które z powodzeniem mogłyby się znaleźć na wyścigu XC. Na pewno będzie ich więcej niż na ubiegłorocznej edycji. Ponownie wykorzystamy górkę na tyłach stoku narciarskiego. Dotyczy to oczywiście Maratonu i Półmaratonu. Mini i Fit będą pozbawione trudniejszych technicznie miejsc. 

Zmienimy też inne elementy wyścigu. Przeniesiemy miejsce startu bliżej stoku. Dzięki temu zawodnicy nie będą przejeżdżać obok wjazdu na parking. Zwiększy się dzięki temu bezpieczeństwo. Strefa animacji dla dzieci, bufety, dekoracje, zostaną zlokalizowane tym razem na polu namiotowym obok stoku. Jeśli będzie chłodno, to rozpalimy ognisko. Będą to przyjemne okoliczności do odpoczynku i spotkania po zimowej przerwie przyjaciół z tras Maratonów Kresowych.

Poniżej zebraliśmy kilka istotnych informacji ze strony pierwszego wyścigu i wcześniejszych wpisów dotyczących numerów startowych.

  1. Uruchomimy dodatkowe biuro zawodów w Białymstoku, w sklepie rowerowym Peleton, ul. Ciołkowskiego 157
    • 20.03.2019 (środa): 11:00 – 17:00
    • 21.03.2019 (czwartek): 11:00 – 17:00
  2. Dodatkowe biuro zawodów w Międzyrzecu Podlaskim w sobotę przed wyścigiem: 15:00 – 18:00 (ul. Zahajkowska, obok stoku narciarskiego)
  3. Dla Waszej wygody wprowadzamy obsługę płatności za pomocą najpopularniejszych kart płatniczych
  4. W nadchodzącym sezonie czeka nas zmiana, jeśli chodzi o numery startowe i chipy. Kończymy z przyporządkowaniem 1:1. Najważniejszy będzie numer startowy. Do niego będzie mógł być przyporządkowany chip o dowolnym numerze seryjnym. Chipy z poprzednich lat są nadal ważne. Przed wydaniem numeru startowego każdy chip zostanie sprawdzony i “zmapowany” z numerem startowym. Dlatego przy odbiorze numeru startowego trzeba będzie okazać chip.
  5. Przypominamy, że numery startowe nie mogą być modyfikowane, zmniejszane, etc. Zawodnicy bez oryginalnych numerów nie będą klasyfikowani. Kończymy z numerami zastępczymi. Jeśli zawodnik zgubi numer, to powinien zgłosić się do biura zawodów po inny.
  6. W nadchodzącym sezonie do mocowania numerów będziemy używać opasek (zipów) kulkowych wielokrotnego użytku. Proszę ich nie przecinać i nie wyrzucać. Będą Wam służyły przez cały sezon. Dzięki temu unikniemy zaśmiecania środowiska tysiącami zużytych zipów jednorazowych.