Tacx NEO Smart na Maratonach Kresowych

W Mielniku zawodnicy i kibice mogli pod okiem Łukasza Milewskiego przetestować niezwykły trenażer NEO Smart marki Tacx. Z urządzeniem zawodnicy będziecie mogli się zapoznać także na naszych kolejnych imprezach. Jest to możliwe dzięki firmie Velo Sp. z o.o.

NEO Smart to nowy niezwykle cichy trenażer marki Tacx potrafiący wygenerować potężny opór. Brak dodatkowych elementów transmisyjnych sprawia, że jest to pierwszy prawdziwy trenażer direct drive. Takie rozwiązanie zapewnia bardzo realistyczne odczucia z jazdy bez najmniejszej utraty mocy. Silnik układu oporowego jest w stanie wygenerować opór sięgający prawie 2200 watt, co pozwala na zasymulowanie podjazdów o nachyleniu sięgającym do 25%. Aby jazda po górach stała się jeszcze bardziej realistyczna trenażer wyposażony został w układ umożliwiający napędzanie podczas zjazdów w dół.

Innowacyjną funkcją jest także możliwość odczuwania jazdy po różnych nawierzchniach (szuter, bruk, asfalt), która dostępna jest w programach Tacx Dektop App oraz Zwift. Brak fizycznej transmisji oraz elementów ruchomych sprawia, że trenażer jest niezwykle cichy. Nie wymaga on żadnej kalibracji, bardzo dokładnie mierzy moc i tylko w niewielkim stopniu ulega zużyciu. Podobnie jak pozostałe trenażery Smart, NEO komunikuje się przy pomocy technologii Bluetooth oraz ANT+ FE-C. Bardzo szybko łączy się on z aplikacjami Tacx, a dane z treningów mogą być wyświetlane na kilku urządzeniach równocześnie (tablecie, smartphonie, liczniku lub pulsometrze). Technologia Plug in/Plug out pozwala na używanie trenażera z lub bez kabla zasilającego.

– link do trenażera – https://velo.pl/trenazery-i-rolki/trenazery/tacx/neo-smart