Sezon rozpoczniemy w Wasilkowie

00488Szósty sezon Maratonów Kresowych rozpoczniemy tradycyjnie w majowy weekend. Podobnie jak w ubiegłym roku wystartujemy w Wasilkowie. Mieliśmy plany rozpoczęcia sezonu 13 kwietnia, ale nie możemy konkurować na własnym podwórku z imprezą o wyższej randze, czyli z Pucharem Polski w XC. Jest to także niemożliwe ze względów organizacyjnych, gdyż w obu przypadkach ekipa techniczna, a także sędziowie to są te same osoby.

Wiosna w tym roku przyszła półtora miesiąca wcześniej, niż rok temu. Sezon Maratonów Kresowych rozpocznie się w normalnym terminie, ale w okresie przygotowań do sezonu polecamy inne wyścigi, na które gorąco zaprasza UKS Wygoda i Podlaski Okręgowy Związek Kolarski. W wyścigach będą mogli startować amatorzy, którzy będą klasyfikowani oddzielnie. Będzie to znakomita okazja do sprawdzenia swojej formy przed sezonem Maratonów Kresowych. Wyścigi typu XC pozwalają doskonalić bardziej dynamiczną jazdę. O sukcesie w eliminatorze decyduje skuteczny finisz. Wiele wskazuje, że rywalizacja na MK będzie coraz bardziej wyrównana. Warto więc ćwiczyć i sprawdzić swoje umiejętności rozgrywania końcówek.

6.04.2014 – Jazda indywidualna na czas.
Wyścig będzie rozegrany na szosie, ale będzie oddzielna konkurencja dla zawodników startujących na rowerach górskich. Impreza będzie rozegrana na znanej białostockim rowerzystom drodze do Lipiny.

12.04.2014 – Puchar Polski XCE – Eliminator – Białystok – Las Pietrasze
Zawodnicy będą się ścigać na rundzie ok. 1,2km. Sposób rozgrywania jest chyba znany. W podobny sposób są rozgrywane narciarskie sprinty

13.04.2014 – Puchar Polski XCO „Rusza Peleton” – Białystok – Las Pietrasze
XCO, czyli XC w formule olimpijskiej. Dla amatorów będzie oddzielny wyścig. Szczegółowe informacje przekażemy wkrótce.

Maraton w Sarnakach będzie przeniesiony na 6 września. Start i meta będą w Serpelicach, pięknie położonych nad Bugiem. Tak się składa, że wszystkie nasze wyścigi nad Bugiem są rozgrywane w sobotę. Także w tym przypadku zarezerwujcie sobie cały weekend. Warto będzie zostać na wieczór i niedzielny poranek, gdyż będzie wiele dodatkowych atrakcji nierowerowych. Rąbka tajemnicy uchylimy w następnym artykule.

Zmiana terminu maratonu w Sarnakach, to nie jest jedyna zmiana w naszym kalendarzu w stosunku do wstępnych zapowiedzi. Są także inne przesunięcia. Staraliśmy się jednak, aby maratony odbywały się we wcześniej podanych weekendach. Mamy nadzieję, że jest to już ostateczna wersja kalendarza. Nie wszystkie procedury jeszcze się zakończyły. Na przykład w Augustowie konkurs zostanie rozstrzygnięty dopiero na początku kwietnia. Wierzymy jednak, że skoro udało się w „Królewskim Mieście” zorganizować nasze wyścigi już cztery razy, to byłoby dziwne gdyby władze miasta nie chciały nas gościć po raz piąty.

Zdjęcie na maratonie w Wasilkowie wykonał Bogusław Lebiedziński

Dodaj komentarz