Šarūnas Pacevičius mistrzem Litwy!

SarunasŠarūnas Pacevičius został mistrzem Litwy w MTB w konkurencji olimpijskiej XCO w kategorii Elita. Drugie miejsce zajął także doskonale znany maratończykom kresowym Domas Manikas. Najniższe miejsce na podium zajął Eimantas Gudiskis.

Wśród kobiet wygrała nasza rodaczka z Wileńszczyzny Katarzyna Sosna, która na co dzień ściga się we Włoszech w zawodowej grupie Torpado. Druga była liderka klasyfikacji kobiet Maratonów Kresowych Silvija Latozaitė, zaś trzecia Kristina Noreikienė.

Šarūnas Pacevičius to już legenda Maratonów Kresowych. Od 2010 roku wystartował u nas ogółem 51 razy. Odniósł ogółem 23 zwycięstwa w Open i 49 razy stawał na podium w kategorii wiekowej! Trzykrotnie w latach 2011, 2013 i 2014 wygrywał klasyfikację generalną Maratonów Kresowych, zaś w latach 2010 i 2012 zajmował drugie miejsce.

Domas Manikas ma za sobą 27 startów w Maratonach Kresowych. Odniósł pięć zwycięstw Open i dziesięć w kategorii wiekowej, a dodajmy że rywalizuje w kategorii z Sarunasem.

Silvija Latozaitė zaczęła startować w ubiegłym roku. Ma za sobą jedenaście startów w Maratonach Kresowych. Odniosła dziewięć zwycięstw w kategorii Open kobiet. W praktyce zapewniła sobie już zwycięstwo w klasyfikacji generalnej obecnego sezonu w Maratonie, gdyż ma na koncie siedem wygranych.

Naszym przyjaciołom z Litwy gratulujemy medali w mistrzostwach Litwy i życzymy kolejnych sukcesów!

Dodaj komentarz