Rajd rowerowy Zułów – Niemenczyn z okazji Dnia Niepodległości

Rajd_NiepodleglosciJedną z imprez w Rejonie Wileńskim upamiętniających Dzień Niepodległości jest Rajd Rowerowy Zułów – Niemenczyn. W Zułowie urodził się Marszałek Józef Piłsudski. Niemenczyn (lit. Nemenčinė) leży ok. 25 km od Wilna. Podobnie jak w całym Rejonie Wileńskim, Polacy stanowią większość mieszkańców miasteczka. To naprawdę niezwykłe i pełne podziwu, że nasi rodacy mieszkający poza granicami Polski mają tak głęboki patriotyzm i przywiązanie do Ojczyzny.

Zapraszamy do udziału w rajdzie. Wiele osób odwiedza Litwę korzystając z dni wolnych od pracy i szkoły. Warto spędzić ten czas patriotycznie z Polakami z Wileńszczyzny. Plan obchodów jest następujący:

* 7:00 wyjazd samochodami z Niemenczyna do Zułowa;
* 8:00 złożenie kwiatów w Zułowie i wyjazd rowerami do Niemenczyna;
* 10.00 Apel na cmentarzu w Niemenczynie;
* 11.00 wyjazd do Wilna na Rossę;
* 12.00 udział w obchodach Święta Narodowego (Apel na cmentarzu na Rossie)

Po uroczystościach zwiedzanie wileńskiej starówki lub relaks w „ruskiej bani”. Wieczorem powrót do Polski. Trzeba pamiętać, że czas na Litwie jest przesunięty o godzinę w stosunku do Polski. Organizatorzy zapewniają transport z rowerami z Niemenczyna do Zułowa.

Udział w rajdzie będzie okazją do rozmów o organizacji Maratonu Kresowego w Rejonie Wileńskim. W ten sposób uchylamy rąbka tajemnicy, jeśli chodzi o plany na przyszły sezon. Planowany termin wyścigu to sobota 6 czerwca 2015. Będzie to długi weekend po święcie Bożego Ciała. Jeśli plan organizacji wyścigu w Rejonie Wileńskim uda się zrealizować, to będzie to nasz najbardziej KRESOWY z Maratonów Kresowych.

Jeśli ktoś chciałby wziąć udział w rajdzie i potrzebuje więcej informacji to piszcie na adres: biuro@maratonykresowe.pl

Relacja z ubiegłorocznego Rajdu Rowerowego Zułów – Niemenczyn z okazji Dnia Niepodległości

Na stronie Samorządu Rejonu Wileńskiego znajdziecie więcej informacji o Wileńszczyźnie.

Dodaj komentarz