Puchar Polski MTB XCO – Rusza Peleton – Białystok

MTBO plakat  2015Wyścig MTB XCO „Rusza Peleton” odbędzie się już po raz trzynasty. Po raz drugi będzie otwierał sezon Pucharu Polski MTB XCO. Areną zmagań będzie polana na skraju Lasu Pietrasze. Na maratończyków kresowych czeka więc podwójna, a nawet potrójna przyjemność z rywalizacji. „Rusza Peleton” będzie ponownie dwudniową imprezą.

1. Piątek 17 kwietnia 2015 – Wyścig sztafet. Start o godz. 14:00.

Organizator, Pan Wiesław Grabek napisał następujące zaproszenie:

„W załączeniu przesyłam Regulamin wyścigu sztafet.  Myślę, że będzie to nie kiepska zabawa. Każdy z zawodników będzie miał do przejechania tylko jedną rundę. Rywalizacja sztafet przy zbliżonym poziomie może dostarczyć obserwatorom i uczestnikom wiele emocji. Będzie to również prezentacja zespołów przed rozpoczynającym się cyklem Maratony Kresowe 2015. Zasadniczo w sztafecie powinni być zgłoszeni trzej mężczyźni i kobieta. Z mężczyzn przynajmniej jeden junior, ale jeżeli go nie ma to przymkniemy oko… Wyścig odbędzie się na tej samej trasie co następnego dnia Puchar XCO, tak więc będzie jednocześnie treningiem zapoznawczym z trasą.

W związku z powyższym zapraszam czołowe drużyny z klasyfikacji ubiegłego roku z Maratonu jak i Półmaratonu. Drużyny obowiązują jednolite stroje. Najważniejszy jest w tym wszystkim dyrektor grupy, który ustali ze swoimi zawodnikami kolejność zmian gwarantującą zwycięstwo i stosowny puchar.”

Regulamin wyścigu sztafet, z którego dowiecie się wszystkich szczegółów

2. Sobota 18 kwietnia 2015 – XIII ” RUSZA PELETON ” MTB CUP – PUCHAR POLSKI – I seria.

Więcej szczegółów znajdziecie na plakacie i oczywiście w Regulaminie Wyścigu. Po linkiem UKS Wygoda zamieścił także mapkę, profil i opis trasy. Dla amatorów zostały stworzone oddzielne kategorie. To okazja do sprawdzenia własnych możliwości w konfrontacji z najlepszymi zawodnikami w Polsce. To także sposobność do ćwiczenia techniki jazdy.

W czasie zawodów, zarówno w piątek, jak i sobotę, będzie czynne biuro zawodów Maratonów Kresowych. Będzie to okazja do zapisania się na wyścig w Michałowie, czy też odbioru numerów. Przypominamy, że Maraton Kresowy w Michałowie będzie zaliczany do Pucharu Polski w Maratonie (XCM).

3. Niedziela 19 kwietnia 2015 – Maraton Kresowy Michałowo – Puchar Polski XCM

Więcej informacji na stronie wyścigu.

Takiego kolarskiego weekendu dla zawodników MTB jeszcze w Podlaskim nie było. I nie wiadomo, czy jeszcze zdarzy się w przyszłości… Dlatego trzeba chwytać każdą chwilę i korzystać z okazji do startu. 😉

WYNIKI „RUSZA PELETON”

XIII RUSZA PELETON Młodzik , Młodziczka

XIII RUSZA PELETON AMATOR, MASTERS

XIII RUSZA PELETON ŻAK ,ŻACZKA

XIII RUSZA PELETON Juniorka Młodsza

XIII RUSZA PELETON Junior Młodszy

XIII RUSZA PELETON Junior

XIII RUSZA PELETON Elita Kobiet i Juniorka

XIII RUSZA PELETON Elita Men Open

[google-translator]

Dodaj komentarz