Puchar Polski MTB Białystok 23-24.04.2016 „Rusza Peleton”

Plakat MTB - 2016

WYNIKI

Wyniki PP MTB XCO ELITA – BIAŁYSTOK

Wyniki PP MTB XCO ELITA KOBIETY – BIAŁYSTOK


Tydzień po Maratonie Kresowym w Wasilkowie odbędzie się tradycyjnie na Pietraszach w Białymstoku Puchar Polski MTB 23-24.04.2016 „Rusza Peleton”. Wystartują najlepsi kolarze MTB z całego kraju. To najwyższa rangą impreza kolarska w tej części Polski. Impreza będzie dwudniowa.

W sobotę po raz pierwszy zostanie zorganizowany wyścig sztafet mieszanych. Będzie to pilotażowo przeprowadzona konkurencja, która w 2016 roku zostanie wprowadzona jako konkurencja obserwowana do programu Mistrzostw Polski MTB XCO. Dzięki przeprowadzeniu wyścigów w kategoriach: junior młodszy, osobno junior i osobno orlik (w parze z juniorką młodsza, juniorką i orliczką), będzie możliwe uzyskanie dodatkowych punktów w Systemie Sportu Młodzieżowego już w 2017 roku. Trasa wyścigu ma być krótka, widowiskowa i wymagająca technicznie, a zawodnicy będą pokonywać rundę dwukrotnie, na przemian, przykładowo najpierw junior, później juniorka, ten sam junior i kończy juniorka. Długość trasy do wyścigu sztafet – 2 km, suma przewyższeń 130 metrów.

W niedzielę 24 kwietnia wyścigi we wszystkich kategoriach wiekowych, począwszy od żaków w olimpijskiej formule cross-country. Amatorzy będą klasyfikowani w oddzielnej kategorii. Trasa na rok 2016 została przebudowana. Długość trasy XCO 4 km, suma przewyższeń 320 metrów…

Okazja żeby spróbować swoich sił i poćwiczyć technikę. Zachęcamy także do kibicowania zawodnikom. Podpatrując sprzęt i sposób jazdy można także wiele się nauczyć. Trasa pozwala na bieżąco śledzić rywalizację. Najbardziej zaangażowani kibice i najlepsze pomysły na doping zostaną dostrzeżone, zapamiętane, a może i nagrodzone… 🙂 Od Waszego zaangażowania wiele zależy jak zostanie zapamiętany przyjazd do Białegostoku najlepszych zawodników MTB w Polsce.

Szczegóły na plakacie i w regulaminach wyścigów.

Regulamin sztafet w sobotę 23.04.2016, zawody także dla amatorów bez licencji!

Regulamin Wyścigu Głównego

MAPKA WYŚCIGU

mapa

Dodaj komentarz