Przed Michałowem…

Rozpoczęliśmy przygotowania do organizacji Maratonu Kresowego 5 lipca w Michałowie. Wyścig zapowiada się bardzo atrakcyjnie. Na trasie znajdzie się sporo zupełnie nowych odcinków.

Jednak musimy dostosować się do ograniczeń. Rada Ministrów RP w rozporządzeniu z dn. 29 maja 2020r. określiła warunki na jakich mogą odbywać się imprezy sportowe. W wyścigu może wziąć udział nie więcej niż 150 uczestników i muszą zostać zachowane wymogi sanitarne.

W związku z tym zamierzamy zorganizować 5 lipca TRZY wyścigi 🙂 Muszą one być oddzielone od siebie czasowo. W miasteczku zawodów zostaną wydzielone strefy, tak aby osoby przed startem były odseparowane od zawodników, którzy już zakończyli swoje wyścigi. Już teraz prosimy o stosowanie się do zaleceń. Szczegółowe informacje podamy na stronie wyścigu.

Pierwszy wyścig będzie dla dzieci na dystansach Mikro i Mini. Mini tym razem będzie w formie okrążeń wokół zalewu w Michałowie. Dwa kolejne wyścigi będą na dystansie Półmaraton. W drugim z nich będą mogli wystartować także maratończycy. Oczywiście w każdym z tych wyścigów będzie NIEPRZEKRACZALNY limit 150 uczestników, czyli w “dorosłych” wyścigach będzie mogło wystartować ogółem 300 osób. Zawodników dystansu Fit zapraszamy tym razem do startu w Półmaratonie. Z góry dziękujemy za zrozumienie sytuacji. Mamy nadzieję, że w dalszej części sezonu będzie już z górki… 

Do wyścigu zostało jeszcze trochę czasu, więc możemy mieć nadzieję, że limity zostaną zniesione lub podwyższone. W przypadku jednak jeżeli wrócą większe obostrzenia, to w Michałowie zaproponujemy kolejną rywalizację w formule Solo. Poniżej w punktach zasady na jakich odbędzie się wyścig w Michałowie, o ile nie zmienią się zasady przeprowadzania imprez sportowych.

 1. Trzy oddzielne wyścigi, każdy z NIEPRZEKRACZALNYM  limitem 150 startujących, z przerwą 15 minut i odseparowaniem uczestników. Zatem na dystansie Półmaraton mamy 300 miejsc w dwóch wyścigach. W przypadku jeśli będzie mniej niż 150 zarejestrowanych zawodników zostanie przeprowadzony tylko jeden wyścig ze startem o godz. 10:30
  1. 9:30-10:15 Wyścigi dla dzieci (Mikro i Mini na rundach wokół zalewu), Formularz zgłoszeniowy – Mikro, Mini
  2. 10:30-12:30 Wyścig #1 na dystansie Półmaraton (32,5km), Formularz zgłoszeniowy – Wyścig #1
  3. 12:45-15:45 Wyścig #2 na dystansie Maraton (52,5km), Półmaraton (32,5km), Formularz zgłoszeniowy – Wyścig #2
 2. Zawodników Fit zapraszamy do startu w Półmaratonie, w tym Młodzik / Młodziczka. Do klasyfikacji generalnej zaliczymy tym kategoriom także wyniki z czasówki Solo Supraśl i Mielnik rozgrywanej na krótkim dystansie.
 3. Wyścig #1 i Wyścig #2 będą ze startu wspólnego przy ustawieniu z uwzględnieniem klasyfikacji sektorowej
 4. Rejestracja TYLKO INTERNETOWA  na specjalnych formularzach dla poszczególnych wyścigów. Rejestracja na wyścig zostanie otwarta we wtorek 16 czerwca o godz. 19:00. Zawodnicy zrzeszeni w drużynach także muszą zostać zapisani przez formularze internetowe. Nie będziemy w obecnej sytuacji wymagać dostarczania papierowych formularzy rejestracyjnych.
 5. Płatność TYLKO PRZELEWEM lub z portfela drużyny. W dniu zawodów będzie możliwy tylko ewentualny odbiór pakietów startowych i sprawdzanie chipów. Decyduje kolejność zgłoszeń i płatności. Drużyny prosimy o przesłanie listy zawodników, za których opłata będzie pokrywana z pakietów drużyn. Zgłoszenie BEZ PŁATNOŚCI nie powoduje rezerwacji miejsca w wyścigu. Raz wpłacone kwoty nie podlegają zwrotowi.
 6. W tygodniu przed wyścigiem uruchomimy w Białymstoku w sklepie Peleton na ul. Ciołkowskiego dodatkowe biuro zawodów, aby można było odebrać numery i sprawdzić chipy.
 7. W sezonie 2020 obowiązują numery z roku 2019. W przypadku jeśli zawodnik nie posiada pakietu startowego, to dla dystansów: Mini, Półmaraton i Maraton proszę uwzględnić w przelewie płatność za pakiet startowy 40zł. Możliwość wypożyczania pakietów startowych ze zwrotem po zawodach została zawieszona ze względów sanitarnych.
 8. Zawodnicy sami wybierają Wyścig #1 lub Wyścig #2, Decyduje kolejność zgłoszeń i płatności. Proszę pamiętać, że Wyścig #1 ma krótszy czas na pokonanie trasy, zaś dekoracja Półmaratonu odbędzie się dopiero po przyjeździe czołówki także drugiego wyścigu. Zawodnicy Maratonu startują tylko w Wyścigu #2
 9. Dekoracja tylko Open Półmaraton ok. godz. 14:00, Kobiety Półmaraton Open ok. godz. 14:30. Maraton Open 15:00, Klasyfikacja z podziałem na kategorie wiekowe będzie podana na naszej stronie internetowej po zakończeniu obu wyścigów. Medale za kategorie będą do odbioru na kolejnych zawodach.
 10. Dwie strefy:
  1. PRZEDSTARTOWA (Wyścig #1 w godz. 8:30-10:30; Wyścig #2 w godz. 10:30-12:40)
  2. REKREACYJNA (Dzieci – rejestracja i rekreacja w godz. 8:30-11:15,  Wyścig #1 w godz, 11:30 – 13:30, Wyścig #2 w godz. 13:45-16:00).
 11. Rozjazd dystansów Maraton i Półmaraton oraz bufet na trasie w formie SAMOOBSŁUGOWEJ.
 12. Wjazd na 2 rundę Maratonu na 26km, strzałki niebieskie na rozjeździe. Limit czasowy wjazdu na drugą rundę 14:10.
 13. Klasyfikacja generalna z uwzględnieniem rywalizacji Kresowe Solo na dystansie Półmaraton i Mini. Ilość wymaganych wyścigów do klasyfikacji generalnej 60% z ogólnej liczby wyścigów z zaokrągleniem w górę.  Kalendarz imprez zostanie w najbliższym czasie zaktualizowany.