„Pogranicze z Gaładusią” i wesele na sianie

Informacja o Maratonie Kresowym w Sejnach była już na FB. Jednak nie wszyscy są zwolennikami portali społecznościowych. „Pogranicze z Gaładusią” zapowiada się bardzo ciekawie i będzie to jeden z naszych najatrakcyjniejszych wyścigów w sezonie 2014. Marcin Szlegier i Jarek Armanowicz zaproponowali bardzo urozmaiconą i pofałdowaną trasę wokół jeziora Gaładuś. Jeszcze kilka lat temu taki wyścig nie byłby możliwy, gdyż będziemy jechać fragmentem pasa granicznego, a potem przez terytorium Litwy! Będzie to nasz pierwszy maraton z transgraniczną trasą. Wiele pięknych widoków na trasie i innych atrakcji m.in. Krasnogruda, gdzie znajduje się dworek związany z rodziną naszego noblisty Czesława Miłosza.

Planowany termin to 20 lub 27 lipca, ale traktujcie informację nieoficjalnie, gdyż nadal pracujemy nad kalendarzem. Maraton Kresowy w Sejnach odbędzie się dzięki wsparciu Powiatu Sejneńskiego. W przygotowanie maratonu zaangażował się osobiście Pan Starosta Andrzej Szturgulewski.

Na FB tego nie było. I na Maratonach Kresowych jeszcze tego nie było. Szykujcie się na wesele! Termin pierwsza sobota lipca 2014. Już teraz możecie czuć się zaproszeni, gdyż to będzie duże wesele na 1000 osób. Na dodatek na sianie… Więcej szczegółów na razie nie zdradzimy, ale szykujcie sprzęt i stroje, bo przed weselem odbędzie się bardzo ciekawy Maraton Kresowy. 🙂

Dodaj komentarz