Piękna Gaładuś i chłodna Marycha

DSC00478Maraton Kresowy „Pogranicze z Gaładusią” w Sejnach był wyjątkowy. Panowała na nim prawdziwie kresowa atmosfera. Cieszymy się, że byliście z nami w niedzielę tak licznie. Wystartowało około 400 zawodników. Mieliśmy także wyjatkowych gości. W wyścigu udział wzięli wielokrotni mistrzowie świata w jeździe MTB na orientację Ksenia Chernykh i Viktor Korchagin z Moskwy reprezentujący drużynę Giant – Russia.

Ksenia Chernykh mówiła na mecie, że na długo zapamięta wyścig w Sejnach, również z powodu bliskiego spotkania z łosiem… Rosjanie zapowiedzieli, że zamierzają pojawić się jeszcze na Kresowych, aby zdobyć więcej bonów BLU 🙂

Współorganizatorem wyścigu było Starostwo Powiatowe w Sejnach. Pan Starosta Sejneński Andrzej Szturgalewski oraz Pani sekretarz powiatu Aneta Kimaszal osobiście zaangażowali się w przygotowanie wyścigu.

Pomogły także władze Lazdijai (polska nazwa Łoździeje). W zabezpieczeniu trasy brały udział nie IMG_0444tylko polskie służby: Komenda Powiatowa Policji w Sejnach, Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej, Nadleśnictwo Pomorze, Placówka Straży Granicznej w Sejnach, Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej w Sejnach, Powiatowy Zarząd Dróg, ale także litewska policja z Łoździeji i Służba Ochrony Granic Litwy.

Cieszymy się, że trasa przygotowana przez Marcina Szlegiera i Jarka Armanowicza dostarczyła Was sporo przyjemnych wrażeń. Warto się wybrać do Sejn rekreacyjnie. Byli zawodnicy, którzy tak bardzo koncentrowali się na rywalizacji, że na trasie nie zauważyli pięknej Gaładusi… W pensjonacie „Na Stawach” można skorzystać z prawdziwej bani (sauny) zlokalizowanej tuż nad brzegiem Marychy. Naprawdę bardzo relaksujące doznania. Sprawdzaliśmy 🙂

Wyścig spodobał się mieszkańcom Sejneńszczyzny, którzy z biało-czerwonymi flagami dopingowali gorąco zawodników w wielu miejscach na trasie. Duża grupa kibiców obserwowała  start w centrum Sejn.

Kolejny wyścig z cyklu Maratony Kresowe odbędzie się już w sobotę 6 września w Serpelicach nad Bugiem w gminie Sarnaki. Trasa będzie prowadziła przez malownicze tereny Parku Krajobrazowego „Podlaski Przełom Bugu”. Warto przyjechać z rodzinami. Kibice prawie na bieżąco będą mogli śledzić rywalizację, gdyż zawodnicy w czasie rywalizacji będą się pojawiać blisko mety. W niedzielę będą niezwykle barwne pokazy i zawody jeździeckie. W Serpelicach jest wiele innych atrakcji np. przejazd statkiem po Bugu. W puli do rozlosowania wyjątkowe vouchery do Hotelu SPA – Dwór w Zabużu.

Comments

Dodaj komentarz