Peleton APG Mini Vetkuro

Już tylko niewiele ponad miesiąc dzieli nas od rozpoczęcia sezonu 2018. Mamy dobrą wiadomość dla zawodniczek i zawodników dystansu Mini. Patronat nad tym dystansem objęły sklepy rowerowe Peleton i firma APG. Dystans będzie się nazywał Peleton APG Mini Vetkuro.

Dla zawodników ma to wymiar praktyczny w postaci atrakcyjnych nagród zarówno na poszczególnych zawodach, jak i w klasyfikacji generalnej. Na dystansie Mini w kwestii nagród nic się nie zmieni. Będą je otrzymywać wszystkie kategorie dziecięce i młodzieżowe, zaś w klasyfikacji generalnej dodatkowo także Hobby.  

Sklepy Rowerowe “Peleton” to dla Maratonów Kresowych więcej niż tylko sponsor. Właściciel sklepów, firma APG, zapewnia nam wszechstronne wsparcie logistyczne. Samochody dostawcze z reklamą “Peleton” przewożą na wyścigi większość niezbędnego wyposażenia. Między wyścigami jest ono przechowywane w magazynach firmy. Pracownicy firmy są jednocześnie częścią naszej ekipy technicznej i aktywnymi zawodnikami. Niektórzy z nich, jak Paweł Piotrowski, osiągali w poprzednich sezonach wiele sukcesów. A trzeba pamiętać, że koledzy z Peletonu mają trudniej, gdyż w czasie gdy inni zawodnicy spokojnie przygotowują się do startu,  to Paweł i jego koledzy od rana rozstawiają barierki, bramy, namioty…

Przypomnijmy też, że firma APG wspiera praktycznie wszystkie zawody i wyścigi kolarskie odbywające się w regionie. Współwłaściciel firmy Wiesław Kisielewski jest członkiem zarządu Podlaskiego Okręgowego Związku Kolarskiego i z ogromnym zaangażowaniem wspiera kolarstwo w Białymstoku w niemal wszystkich aspektach. W dniach 14-15 kwietnia w Białymstoku odbędą się tradycyjne zawody MTB XCO „Rusza Peleton”, ponownie w randzie Pucharu Polski. Będzie można zobaczyć w akcji najlepszych kolarzy górskich w Polsce, we wszystkich kategoriach wiekowych. Sklepy Peleton są głównym sponsorem i współorganizatorem tego wydarzenia. Zarezerwujcie sobie termin. Jak zawsze ambitni amatorzy będą mogli wystartować, a wszyscy rowerzyści kibicować i podpatrywać technikę jazdy znakomitych zawodników MTB.

 

Ostatni człon nazwy dystansu Peleton APG Mini Vetkuro brzmi tajemniczo. To nie jest reklama produktu lub firmy. Vetkuro w języku esperanto oznacza po prostu wyścig. Język esperanto powstał w Białymstoku. Jego autorem był Ludwik Zamenhof, który chciał stworzyć neutralny, międzynarodowy język. Chcemy w ten sposób przypomnieć wśród dzieci i młodzieży ideę wspólnego języka. Uważamy też, że słowo z esperanto będzie znakomicie symbolizować międzynarodowy charakter naszych imprez.

Dodaj komentarz