Michałowo 2015

Michałowo było zawsze żelaznym punktem Maratonów Kresowych. Impreza zawsze zyskiwała bardzo pozytywne opinie uczestników. W roku 2015 trzeba być koniecznie,  gdyż  Michałowo będzie gościło najlepszych zawodników naszego kraju startujących w Pucharze Polski XCM. Dzień wcześniej w Białymstoku odbędą się zawody Pucharu Polski w olimpijskiej dyscyplinie XCO.

Trasa wyścigu w Michałowie będzie praktycznie w całości prowadziła po Puszczy Knyszyńskiej. Trasa będzie zbliżona do tej z lat poprzednich,  ale znajdą się na niej zupełnie nowe odcinki. Dystans Maraton zostanie wydłużony do ok. 80-90km. W tych rejonach Puszcza  jest rzadko odwiedzana przez rowerzystów z powodu oddalenia od większych miejscowości. Stąd hasło „dzika puszcza”. Wiele ścieżek jest nawiedzanych tylko przez dziką zwierzynę i kolarzy przy okazji Maratonów Kresowych. Jak na obszary, które są zaliczane do nizinnych, to jest zaskakująco wiele dość długich podjazdów.  Różnice poziomów sięgają ponad 70m. Może to nie jest porażająca liczba dla zawodników startujących w górach, ale amatorów trasa potrafi solidnie zmęczyć. Szczególnie, że Michałowo będzie otwierać sezon.

Trasa jest bardzo urozmaicona. Na początku dosyć szeroko, aby było miejsce na wyprzedzanie i „ułożenie” stawki zawodników. Asfaltu po starcie jest ok. 3km. Później ok. 2 kilometry lekko pofałdowanego szutru. Po minięciu piątego kilometra trasa staje się coraz ciekawsza. Zaczynają się węższe, kręte leśne drogi, podjazdy, czy techniczne single tracki poprowadzone wśród dzikiej, dostojnej michałowskiej puszczy. Najtrudniejszy odcinek będzie po rozjeździe dystansu Półmaraton, czyli po 20km.

W Michałowie często się dzieje coś niezwykłego. Trasa prowadzi obok tajemniczych obiektów pamiętających czasy zimnej wojny, obok torów ukrytych w głębokim wąwozie. Dwa lata temu było oberwanie chmury podczas wyścigu.  Po edycji 2011 jeden z uczestników napisał,  że „podjazdy były prawie tak długie jak dredy Ducha Puszczy”.  Zawodnicy dystansu Maraton spotkali na trasie bardzo dziwnie wyglądającego osobnika, z włosami po pas i dziwnym stroju. Najbardziej racjonalnym wytłumaczeniem było to, że był to po prostu Duch Puszczy.  A co się zdarzy w Michałowie w 2015?

Na pewno czeka na Was wyścig wśród dziewiczej, dzikiej puszczy i miła atmosfera na mecie zlokalizowanej przy amfiteatrze, nad brzegiem zalewu. Jak zawsze wystartują zawodnicy z Litwy i Białorusi. Czas ze sceny będzie umilać wielokulturowa muzyka. Nie zabraknie na pewno melodii białoruskich.

Tradycyjnie Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Michałowie zaprasza na pływalnię. Na hasło „Maratony Kresowe” w cenie jednej godziny możecie korzystać z atrakcji przez dowolny czas. Oferta jest ważna w dniach 18 i 19 kwietnia, czyli zarówno przed, jaki i po wyścigu. Oprócz pływalni w kompleksie jest część rekreacyjna ze zjeżdżalnią, jacuzzi, sauną.

Archiwum wyścigu 2014

Wpis na naszej stronie zapowiadający Puchar Polski w Michałowie

INFORMACJE

Miejsce
mapka start Michalowo19.04.2015, godz. 11.00, Plaża nad zalewem w Michałowie, ulica Gródecka. Mapka dojazdu: http://goo.gl/maps/S9DpQ


Duży parking znajduje się ok. 200-300m od linii startu, po drugiej stronie zalewu (wjazd od ulicy Kamiennobrockiej)


UWAGA: Ze względu na remont drogi nr 686 zalecamy dojazd z Białegostoku przez Zabłudów lub Waliły

Rejestracja
Formularze i informacje na temat rejestracji


Rejestracja przed startem w godz. 8:30 – 10:45

Trasa / route / маршрут / trasa
Mikro – 200m (wyścig dla przedszkolaków), (wymagany kask i oświadczenie rodzica, bez opłat, dowolne rowerki, w tym tzw. biegowe), start o godz. 10:30
Mini – 9,35 km, przewyższenia 74m,  (strzałki zielone na żółtym tle)
Połmaraton – 34 km, przewyższenia 317m, (strzałki czerwone)
Maraton – 84 km, przewyższenia 1025m, (strzałki niebieskie)
UWAGA
* Dystans Maraton dwukrotnie powtarza rundę ok. 25km. Zatem na rozjeździe dwa razy wjeżdżamy na rundę po niebieskich strzałkach, za trzecim razem na rozjeździe zjeżdżamy po trasie Półmaratonu do mety. Na rozjeździe będzie stał sędzia lub porządkowy.
Rozjazdy ok. 20km i 45km i zjazd do mety 69,5km. Rozjazdy będą za bufetem
* Pod linkami
mapy elektroniczne tras. Można je obejrzeć na różnym podkładzie. Także profile wysokości. Możliwość pobrania śladu GPS w dowolnym formacie.
* Michałowo – opis trasy
Trudność (1-6): (1-6): 3,5
Limit czasu
Godz. 16.00
Opony Semi slick lub średnio agresywny bieżni, w zależności od warunków
Bufety / buffets / буфеты / bufetai
Maraton – 3 (19,5km, 44,5km, 69,5km)
Półmaraton – 1  (19,5km)
Bufet na mecie
– Gorący posiłek regeneracyjny (talony do odbioru po wyścigu w biurze zawodów)
– Ciasta
i ciastka
– Owoce świeże i suszone
– Woda mineralna Augustowianka
– Możliwość kupienia napojów i dań gorących
Parking – Prosimy nie parkować na ulicy Gródeckiej na dojeździe do zalewu z obydwu kierunków. Będzie to stwarzać zagrożenie dla zawodników. Dodatkowo narazicie się na mandaty, gdyż będzie ustawiony tam zakaz.
– Nad zalewem wybudowano nowe parkingi

Ramowy program – 9.00 – 10.45 zapisy
– 10.30 – Wyścig Mikro

– 10.45 – ustawianie zawodników w sektorach startowych
– 11.00 – start Maratonu
– 11.15 – start Półmaratonu
– 11.20 – start Mini
– 11.45 – przyjazd najlepszych zawodników Mini
– 12.35 – przyjazd najlepszych zawodników Półmaratonu
– 14.10 – przyjazd najlepszych zawodników Maratonu
– 13.30 – dekoracja Mikro i Mini
– 14.30 – dekoracja Półmaratonu
– 15.00 – dekoracja Maratonu
– 15.20 – losowanie nagród wśród wszystkich uczestników
– 15.45 – zakończenie zawodów
Współorganizator Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Michałowie
Urząd Miejski w Michałowie
LogoWPPuchar Polski w Maratonie (XCM) – Maraton Kresowy w Michałowie został zrealizowany przy wsparciu Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podlaskiego.
Pomoc w organizacji Nadleśnictwo Żednia
– Policja
Placówka Straży Granicznej w Michałowie
Nadleśnictwo Waliły
Zaproszenie od MOSiR Michałowo
Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Michałowie zaprasza na pływalnię. Na hasło „Maratony Kresowe” w cenie jednej godziny możecie korzystać z atrakcji przez dowolny czas. Oferta jest ważna w dniach 18 i 19 kwietnia, czyli zarówno przed, jaki i po wyścigu. Oprócz pływalni w kompleksie część rekreacyjna ze zjeżdżalnią, jacuzzi, sauną.
Dodatkowe atrakcje
* Najlepsi masażyści z EDUCENTRUM w Białymstoku
* Zajęcia animacyjne dla dzieci: malowanie twarzy, pokazy balonowe (dzieci dostają te baloniki), pokazy dużych baniek mydlanych, wielkoformatowa plastyka, gry i zabawy, trochę magii.
* Koncert przygotowany przez GOK Michałowo, w tym koncert piosenek białoruskich
* ZUMBA poprowadzona przez najlepsze instruktorki
Noclegi
* Zajazd w Michałowie. Na hasło „Maratony Kresowe” zniżka.* Noclegi i agroturystyka w gminie Michałowo
Ubezpieczenie Ubezpieczenie NNW dla zawodników – Ubezpieczeniem są objęci także obcokrajowcy.
Profesjonalny serwis rowerowy
Aj’s Cycle WorAJ-cycle-workshop-ltdkshop Ltd, bezpłatnie możliwość skorzystania z powietrza (pompka bądź kompresor), oraz ocena stanu roweru. pozostałe usługi odpłatnie (cennik AJS).
Pomocy w sprawach serwisowych można szukać także w busie sklepów rowerowych Peleton.
Numery, chipy do pomiaru elektronicznego
* Zawodnicy są zobowiązani do jazdy z dwoma numerami startowymi, na kierownicy i plecach
* Prosimy o naklejenie na numerach naklejek: Mini – zielony, Półmaraton – czerwony, Puchar Polski – żółty, Maraton Amator – biały (bez naklejek)
* Układ do pomiaru elektronicznego należy montować strzałką w dół do prawego amortyzatora. W przypadku jeśli zamocowany jest licznik bezprzewodowy, forma BC Elektronik sugeruje montowanie układu po lewej stronie.

UWAGA: Chipów nie można montować do kierownicy!
Nagrody
* Puchar Polski – zgodnie z regulaminem PP
* Puchar Polski
– kategorie Cyklosport i Master – bony zakupowe ufundowane przez firmę Unicell producenta marek Primacol i LuxDecor o wartości 300-200-100
* Maraton
: Bony zakupowe do salonów łazienek BLU, Open Amator 300-200-100, w pozostałych kategoriach trofea sportowe
* Półmaraton: Bony zakupowe sklepów rowerowych Peleton, Open 200-150-100, w pozostałych kategoriach trofea sportowe
* Mini: Nagrody rzeczowe i trofea sportowe. Hobby tylko trofea.
* Mikro: Medale i drobne upominki.
* Losowanie nagród dla wszystkich uczestników. Fundatorzy m.in. Unicell, Fenwicks,
Licencje kolarskie
* Warunkiem startu w Pucharze Polski jest posiadanie licencji Polskiego Związku Kolarskiego. Zawodnicy bez licencji będą klasyfikowani w kategoriach amator Maratonów Kresowych
* Licencje dla zawodników ELITA i U23 wystawia Polski Związek Kolarski. INFORMACJE I WNIOSKI


* Licencje Cyklosport i Masters wystawiają Regionalne Związki Sportowe. Pod linkiem znajdziecie wszystkie adresy. W Białymstoku jest to ul. Sobieskiego 24 w Podlaskiej Federacji Sportu. Należy dostarczyć: wypełniony wniosek, ksero ubezpieczenia (indywidualnego lub zawartego grupowo przez klub, OC+NW, na pewno ubezpieczenie Sport oferuje PZU), zdjęcie, potwierdzenie wpłaty 50zł na konto PZKol (Bank BGŻ , rachunek nr 87-2030-0045-1110-0000-0216-7750). Badania lekarskie dla Cyklosport i Master nie są wymagane. Wystarczy oświadczenie zawodnika np. „Oświadczam, że mój stan zdrowia pozwala mi na wzięcie udziału w zawodach. Startuje na własną odpowiedzialność.”

Zdjęcia, filmy
Maria Lipowiecka galeria nr 1. Maria Lipowiecka galeria nr 2, Katarzyna Citko, Foto Zu, „Pijący_mleko”, Monika Niewiarowska, Leszek ŻebrowskiAnna Ossolińska, BLU Team Refleks
Film Bogusława Lipowieckiego, Film Piotra Dymko Półmaraton
Opinie VelonewS.pl: http://velonews.pl/posts/2913-puchar-polski-mtb-w-maratonie-michalowomtb-xc.pl: http://mtb-xc.pl/2015/04/19/puchar-polski-w-maratonie-mtb-1-wyniki-i-pierwsze-komentarze/

Komentarze postartowe

Gazeta Współczesna

Informacje będą uzupełniane, więc zaglądajcie tutaj przed wyścigiem


Rywalizację wszystkich zawodników zapisanych na wydarzenie i z aktywnym Endomondo w czasie imprezy będzie można śledzić na żywo w Internecie na tej mapie! Proponujemy aby na czas zawodów przed imieniem wpisać numer startowy lub po prostu numer. Dla kibiców będzie łatwiej śledzić przebieg wyścigu.

Endomondo Live Map MARATON – PUCHAR POLSKI XCM

 


Endomondo Live Map PÓŁMARATON


[google-translator]

Comments

  1. Pingback: Puchar Polski MTBO – Rusza Peleton – Białystok | Maratony Kresowe MTB

Dodaj komentarz