Michałowo 2014

W Michałowie trzeba być koniecznie,  gdyż rzadko się zdarza,  aby impreza zyskała tak entuzjastyczne oceny uczestników,  jak poprzednie edycje „Dzikiej Puszczy” w Michałowie.  Trasa zdobyła uznanie nawet wśród wymagających maratończyków.  Jak na obszary, które są zaliczane do nizinnych,  to jest zaskakująco wiele „niekończących” się podjazdów.  Po nich następują oczywiście różnorodne zjazdy.  Szutry bywają równiejsze od asfaltów na wielu drogach.  Są kręte leśne drogi,  strome wąwozy,  czy techniczne single tracki poprowadzone wśród dzikiej, dostojnej michałowskiej puszczy.  Trasa będzie zbliżona do lat poprzednich,  ale znajdą się na niej zupełnie nowe odcinki,  który uatrakcyjnią jeszcze bardzie zarówno Maraton,  jak i Półmaraton na ostatnich kilometrach.

Dodatkowo zawsze się dzieje coś niezwykłego.  Ubiegłoroczna edycja będzie zapamiętana na bardzo długo przez zawodników,  za sprawą oberwania chmury,  jakie się zdarzyło w czasie wyścigu.  Po edycji 2011 jeden z uczestników napisał,  że „podjazdy były prawie tak długie jak dredy Ducha Puszczy”.  Zawodnicy dystansu Maraton spotkali na trasie bardzo dziwnie wyglądającego osobnika, z włosami po pas i dziwnym stroju.  Najbardziej racjonalnym wytłumaczeniem było to,  że był to po prostu Duch Puszczy.  A co się zdarzy w Michałowie w 2014?

INFORMACJE

START/META 25.05.2014, godz. 11.00, Plaża nad zalewem w Michałowie, ulica Gródecka. Mapka dojazdu dla potrzebujących: http://goo.gl/maps/S9DpQ
Wyścig Mikro zostanie rozegrany na terenach nad zalewem o godz. 10:00
Zapisy – Zapisy przed startem 9:00 – 10:45
– zgłoszenie mailem na adres (do wtorku 20.05.2014): rejestracja@maratonykresowe.pl
FORMULARZE:
Formularz-zgłoszeniowy-na-zawody

Formularz rejestracyjny – wypełniamy i podpisujemy tylko raz, przed pierwszym startem
Oświadczenie rodzica lub opiekuna zawodnika poniżej 18 lat
Opłaty startowe zgodnie z punktem 5 regulaminu

Osoby zgłaszające się bezpośrednio przed startem prosimy o przyjście z wypełnionymi formularzami. Przyspieszycie w ten sposób rejestrację.
Dystans Mikro – 200m (wyścig dla przedszkolaków), (wymagany kask i oświadczenie rodzica, bez opłat, dowolne rowerki, w tym tzw. biegowe), start o godz. 10:00
Mini – 9 km, (strzałki zielone na żółtym tle)
Połmaraton – 30 km, (strzałki czerwone)
Maraton – 61 km, (strzałki niebieskie)
Nazwy dystansów na zielono to aktywne linki do mapek wyścigów.
Prosimy zawodników Półmaratonu o naklejenie czerwonych naklejek, zaś Mini zielonych.
Trudność: (1-6): (1-6): 3,5
Limit czasu Godz. 15.20
Zalecane opony: Semi slick lub średnio agresywny bieżni, w zależności od warunków
Bufety na trasie: Maraton – 3 (16km, 27km, 48km)
Półmaraton – 1 (16km)
Bufet na mecie – Gorący posiłek regeneracyjny
– Ciasta z cukierni Kryszeń
i ciastka
– Owoce świeże i suszone
– Woda mineralna Augustowianka
– Możliwość kupienia napojów i dań gorących
Parking – Prosimy nie parkować na ulicy Gródeckiej na dojeździe do zalewu z obydwu kierunków. Będzie to stwarzać zagrożenie dla zawodników. Dodatkowo narazicie się na mandaty, gdyż będzie ustawiony tam zakaz.
– Nad zalewem wybudowano nowe parkingi, ale być może nie wystarczy dla wszystkich. Można parkować w bocznych ulicach przy rynku lub na parkingu urzędu miejskiego (ok. 200-300m od zalewu
)
Ramowy program – 9.00 – 10.45 zapisy
– 10.00 – Wyścig Mikro
– 10.45 – ustawianie zawodników w sektorach startowych
– 11.00 – start Maratonu
– 11.15 – start Półmaratonu
– 11.25 – start Mini
– 11.45 – przyjazd najlepszych zawodników Mini
– 12.15 – przyjazd najlepszych zawodników Półmaratonu
– 13.10 – przyjazd najlepszych zawodników Maratonu
– 13.30 – dekoracja Mikro i Mini
– 14.30 – dekoracja Półmaratonu
– 15.00 – dekoracja Maratonu
– 15.20 – losowanie nagród wśród wszystkich uczestników
– 15.45 – zakończenie zawodów
Program orientacyjny. Nie gwarantujemy, że wszystko będzie co do minuty 🙂
Współorganizator Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Michałowie
Urząd Miejski w Michałowie
Dodatkowe atrakcje
Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Michałowie zaprasza na pływalnię. Na hasło „Maratony Kresowe” w cenie jednej godziny możecie korzystać z atrakcji przez dowolny czas. Oferta jest ważna w dniach 24 i 25 maja, czyli zarówno przed, jaki i po wyścigu. Oprócz pływalni w kompleksie część rekreacyjna ze zjeżdżalnią, jacuzzi, sauną. Ponownie swóją obecność na wyścigu zapowiedzieli nasi wspaniali masażyści „EDUCENTRUM” PSM w Białymstoku.
Część artystyczna
Gminny Ośrodek Kultury w Michałowie przygotuje dla nas występy zespołów na żywo. Wystąpi m.in. big band gitarowy „HARD GOK” i inne zespoły wykonujące także piosenki białoruskie
Zdjęcia
Zdjęcia od Kuby Niewiarowskiego, Zdjęcia Leszka Żebrowskiego, Zdjęcia BLU Cersanit Team Refleks wykonane przez Alinę Sosnowską, Zdjęcia Maria Pie-Wska, Film Wojciecha Ławrijenko z Pómaratonu
Wyniki
Wyniki
Ubezpieczenie Ubezpieczenie NNW dla zawodników – ubezpieczenie działa od momentu wyjścia z domu na zawody, do momentu powrotu. Obejmuje wszystkie maratony, łącznie z zawodami na Białorusi w Sopoćkiniach. Ubezpieczeniem są objęci także obcokrajowcy.
Profesjonalny serwis Aj’s Cycle WorAJ-cycle-workshop-ltdkshop Ltd, bezpłatnie możliwość skorzystania z powietrza (pompka bądź kompresor), oraz ocena stanu roweru. pozostałe usługi odpłatnie (cennik AJS). Firma Aj’s Cycle Workshop Ltd ufundowała do losowania pięć pakietów brytyjskich ekologicznych środków czyszczących i pięć kuponów na bezpłatny podstawowy serwis rowerowy.
Pomocy w sprawach serwisowych można szukać także w busie sklepów rowerowych Peleton.
Sposób montażu chipów
Strzałką w dół do prawego amortyzatora. W biurze zawodów będą dostępne podkładki z pianki gumowej do stabilnego zamontowania układu oraz naklejki z numerem chipu do naklejenia na zewnątrz. W przypadku jeśli zamocowany jest licznik bezprzewodowy, forma BC Elektronik sugeruje montowanie układu po lewej stronie. Chipy mają dwuletnią gwarancję.
UWA
GA: Chipów nie można montować do kierownicy!
Nagrody
Maraton: Bony zakupowe do salonów łazienek BLU, Open 300-200-100, w pozostałych kategoriach trofea sportowe
Półmaraton: Bony zakupowe sklepów rowerowych Peleton, Open 200-150-100, w pozostałych kategoriach trofea sportowe
Mini: Nagrody rzeczowe i trofea sportowe. Hobby tylko trofea.
Mikro: Dyplomy i drobne upominki.

Losowanie nagród dla wszystkich uczestników, w tym bon zakupowy od firmy Unicell o wartości 300zł
Wśród zawodników, którzy ukończą co najmniej 8, 10 i 12 startów rozlosujemy na zakończenie w Mielniku trzy rowery MTB firmy Kross oraz urządzenie Garmin EDGE 500

Więcej informacji nastąpi, jak nam się coś przypomni, albo w miarę potrzeby. Zatem zajrzyjcie jeszcze na stronę wyścigu


Endomondo live map.

Rywalizację wszystkich zawodników zapisanych na wydarzenie i z aktywnym Endomondo w czasie imprezy będzie można śledzić na żywo w Internecie na tej mapie! Proponujemy aby na czas zawodów przed imieniem wpisać numer startowy lub po prostu numer. Dla kibiców będzie łatwiej śledzić przebieg wyścigu. To na razie eksperyment, ale być może w przyszłości Endomondo live map będzie użyteczna także dla ratowników.

 


Dodaj komentarz