Kulminacja sezonu w Chełmie i Janowie

W ostatni weekend lipca czeka na Was podwójna dawka atrakcji w Chełmie i Janowie w Gminie Chełm. W sobotę będziemy się ścigać o koszulki w naszych Amatorskich Mistrzostwach XCT, czyli w jeździe na czas MTB. Koszulek będzie kilkanaście, tyle ile kategorii wiekowych na głównym dystansie. Najmłodsi będą się ścigać na dystansie Mini.

Samotna walka z czasem to zupełnie inne emocje niż wyścig ze startu wspólnego. Do tego czeka na Was ciekawa trasa w Kumowej Dolinie. Dystans do pokonania będzie liczył około 20km. To mniej niż dystans Półmaratonu, ale różnice czasowe będą wśród zawodników większe, niż w trakcie wyścigu ze startu wspólnego. Wyścig będzie także ciekawą konfrontacją między zawodnikami Maratonu i Półmaratonu. Wyścig jak zawsze na Maratonach Kresowych będzie rozegrany w formule open. Zawodnicy z licencją Elita zostaną sklasyfikowani oddzielnie.

Dzień później przeniesiemy się do pobliskiego Janowa w Gminie Chełm. Tak ułożyła się nasza historia, że właśnie tam wystartuje setny Maraton Kresowy MTB! Dla najlepszych zawodników czeka setka wyjątkowych statuetek. To już tradycja tego wyścigu, że trofea są unikatowe, wykonane według niepowtarzalnych projektów. Będą pamiątkowe koszulki i inne atrakcje.

Niezależnie od dodatkowych atrakcji, ci którzy byli tu w poprzednich latach wiedzą, że na tym wyścigu trzeba być koniecznie. Trasa biegnąca przez malownicze obszary gminy Chełm przypadła do gustu nawet najbardziej wybrednym maratończykom. Autorzy trasy w Wiesławem Wójtowiczem na czele znaleźli nowe odcinki, więc trasa nabierze nowego wyrazu.

Dodaj komentarz