Kalendarz wyścigów w roku 2015

IMG_2872.JPG monika NiewiarowskaW kalendarzu Maratonów Kresowych na rok 2015 zaplanowaliśmy 15 wyścigów. Maratony Kresowe odbędą się na obszarze trzech państw. W Polsce będziemy w trzech województwach. Jak zawsze większość imprez odbędzie się na terenie Województwa Podlaskiego. Dwa nasze wyścigi znajdą się w elitarnym Pucharze Polski w maratonach MTB. Ponownie rozegramy wyścigi w randze mistrzostw Województwa Podlaskiego w maratonie i jeździe na czas MTB.

Wprowadzamy kilka nowości zarówno jeśli chodzi o lokalizacje, jak i sposób przeprowadzenia. Jako pierwsi w kolarstwie sięgamy po wyścig pościgowy, który jest znany w biegach narciarskich i biathlonie.

W naszym kalendarzu znajdą się nowe, bardzo atrakcyjne miejsca rozgrywania wyścigów. Przede wszystkim będzie to Niemenczyn leżący na terenie Republiki Litwy. Większość mieszkańców Rejonu Wileńskiego to Polacy. Władzę sprawują samorządowcy z Akcji Wyborczej Polaków na Litwie. Rejon jest wielokulturowy. Mieszkańcy rozmawiają po litewsku, polsku i rosyjsku. Możecie się spodziewać, że na Wileńszczyźnie czeka na nas przysłowiowa, kresowa gościnność i wiele atrakcji.

Dla „równowagi” mamy w kalendarzu Puńsk, w którym większość mieszkańców jest narodowości litewskiej. Bardzo ciekawie zapowiada się „czasówka” w Siemiatyczach. Zarówno lokalizacja, jak i trasa w lesie miejskim powinny być dla zawodników pozytywnym zaskoczeniem. W Knyszynie czeka na nas wiele odniesień do bogatej historii miasta. Odkryjemy także kolejne ciekawe miejsca i nowe trasy w Puszczy Knyszyńskiej. W tym rejonie jeszcze nie byliśmy.

Do wielu miejsc wrócimy po raz kolejny. Jednak nic nie zdarza się dwa razy. Nasze trasy staramy się w kolejnych latach ulepszać. Kompletnemu „liftingowi” poddamy np. trasę w Mielniku. Wiosenny termin powinien pokazać jeszcze piękniejsze oblicze Puszczy Mielnickiej. Mamy także nadzieję, że na wiosnę mamy większe szanse na dobrą pogodę i jazdę po kredzie wśród „księżycowych” krajobrazów.

Postawiliśmy sobie ambitne zadania na rok 2015. Kalendarz jest bardzo urozmaicony i bogaty. Być może piętnaście wyścigów to zbyt wiele. Z drugiej strony propozycji było i jest znacznie więcej. W tym roku nasz kalendarz jest rozłożony na niemal trzy tygodnie dłuższy okres. Aby wprowadzić nowości, musieliśmy z różnych względów zrezygnować z wyścigów, które trwale wpisały się w tradycję Maratonów Kresowych. Zycie to często trudna sztuka różnych wyborów.

MARATONY KRESOWE 2015

19.04.2015 (niedziela) Michałowo„Dzika Puszcza” Puchar Polski XCM

1.05.2015 (piątek) Wasilków – „W Dolinie Rzeki, Na Skraju Puszczy”

10.05.2015 (niedziela) – Knyszyn„W Królewskim Grodzie”

23.05.2015 (sobota) – Siemiatycze „Nad Zalewem” – ITT – Mistrzostwa Woj. Podlaskiego

24.05.2015 (niedziela) – Mielnik „Nad Bugiem”

6.06.2015 (sobota) – Niemenczyn (Nemenčinė)„Wilia” – Rejon Wileński – Litwa

20.06.2015 (sobota) Drohiczyn„W Dolinie Góry Zamkowej”

5.07.2015 (niedziela) Sejny „Pogranicze z Gaładusią”

18.07.2015 (sobota) Sopoćkinie (Сапоцкін) – „Суседзi” – Białoruś

2.08.2015 (niedziela) Narewka – „W Krainie Żubra”

16.08.2015 (niedziela) Chełm„Z Duchem Bieluchem” Puchar Polski XCM

30.08.2015 (niedziela) Puńsk – „Z Mickiewiczem” – Mistrzostwa Województwa Podlaskiego

13.09.2015 (niedziela) – Supraśl„Duch Puszczy”

20.09.2015 (niedziela) – Krynki„Na Tatarskim Szlaku”

3.10.2015 (sobota) – Serpelice„Podlaski Przełom Bugu”


Zdjęcie Monika Niewiarowska

[google-translator]

Comments

Dodaj komentarz