Jedziemy na maraton „Суседзi”

34Maratony Kresowe już po raz czwarty wyjadą na Białoruś. Maraton „Суседзi” odbędzie się 19 lipca. Podobnie jak poprzednie start i meta będą zlokalizowane nad śluzą Dąbrówka nad Kanałem Augustowskim niedaleko miejscowości Sopoćkinie (Сапоцкін). Na zgłoszenia czekamy do 24 czerwca. Przypominam, że trzeba mieć ważny paszport. Chyba jeszcze można zdążyć z jego wyrobieniem

Poprzednie edycje były bardzo udane. Wyścigi były zorganizowane bardzo dobrze. Polscy uczestnicy spędzali niezwykle ciekawe weekendy. Wspólny wyjazd integrował uczestników i był  okazją do zwiedzania Grodna i okolic. Wzorem lat ubiegłych chcemy wyjechać w piątek i wrócić w niedzielę.

Z Białegostoku do Grodna jest tylko 80km. Jednak względy polityczne, a przede wszystkim granica, na której są często gigantyczne kolejki i obowiązują wizy, sprawia że wydaje się jakby to był świat bardzo odległy. Warto przekonać się na własne oczy jaka jest współczesna Białoruś. I cieszyć się  rywalizacją z zawodnikami z całej Białorusi. Wielu z nich spotykacie od lat na Maratonach Kresowych. Myślę, że bez braci Murygin trudno sobie wyobrazić nasze imprezy.

Co zrobić aby pojechać? Po pierwsze musimy zebrać listę uczestników. Na tej podstawie nasi przyjaciele z Grodna uzyskają dla nas zaproszenie. Potem zbierzemy od Was wnioski wizowe i paszporty i wystąpimy o wizę grupową. Będziemy wynajmować autokary. Jest możliwość pojechała własnym samochodem. Możemy także załatwić więcej niż jedną wizę grupową. Minimalna wielkość grupy 5 osób.

Więcej informacji już wkrótce na stronie wyścigu.

Prosimy o przesyłanie zgłoszeń na adres: rejestracja@maratonykresowe.pl

Formularz zgłoszeniowy na Białoruś

UWAGA
Teraz zbieramy tylko zgłoszenia. Paszporty i wypełnione wnioski wizowe będziemy zbierać ok. 10 lipca. Przygotujemy dla Was także wzór wniosku z niezbędnymi informacjami.

 

Dodaj komentarz