Gródek na śpiewająco :-)

Dziękujemy, że byliście z Maratonami Kresowymi w Gródku! Było gorąca rywalizacja 🙂 Wygląda na to, że zawodnicy z Litwy mają licencję na wygrywanie w Maratonach Kresowych. Swoje pierwsze zwycięstwo odniósł  27-letni Marius Pinaitis (BIKEXPERT Cycling Team). Był to 7. start zawodnika z Wilna w naszych wyścigach. Chyba jednak coś jest na rzeczy ze „szczęśliwą siódemką”.

Jak to się często zdarza na Maratonach Kresowych, na trzech stopniach podium stanęli zawodnicy z różnych krajów. Zaledwie 0,4s do zwycięzcy z Litwy stracił Białorusin Yauheni Navasad (CST Team). Dla mieszkańca Mińska był to 14. start w MK. Zdecydowanie więcej startów na swoim koncie zgromadził Patryk Muśko. Debiutował już w naszym pierwszym sezonie 2009 roku. W swoim 59. starcie w naszych wyścigach został trzecim zawodnikiem Open  i najszybszym reprezentantem Polski.

Wśród kobiet pierwszą rocznicę startów w Maratonach Kresowych i innych wyścigach rowerowych uczciła Marzena Moniuszko (Milsport Blu Team). Na czternaście swoich startów w cyklu MK, tylko 4 razy stawała na drugim stopniu podium w swojej kategorii, pozostałe wygrywała. Wygranych Open Kobiet uzbierała już osiem.

W Półmaratonie rywalizację zdominowali dwaj mistrzowie Polski w przełajach: junior Piotr Kryński (Volkswagen Samochody Użytkowe), 46. start w MK i junior młodszy Szymon Pomian (UKS Wygoda Białystok), 49. start w MK. Na najniższym stopniu podium stanął Piotr Paszko (UKS Wygoda), dla którego był to „zaledwie” 24. start w Maratonach Kresowych. Wśród kobiet trzecie zwycięstwo w sezonie, odniosła była Ewelina Kamińska (AGR Podlasie), a był to jej 27. start w naszych imprezach. Na drugim stopniu podium w swoim 35. starcie stanęła Jolanta Myć (MTB Huragan Międzyrzec Podlaski). Jako trzecia linię mety przejechała Agnieszka Pomian (Bliska Team), dla której był to już 57. start. 

Nasz wyścig to nie tylko część sportowa, ale także spotkanie z kulturą białoruską. Bardzo dziękujemy Gminnemu Centrum Kultury za bogatą część artystyczną. Dyrektor GCK wystąpił w podwójnej roli jako dyrektor i jako lider zespołu „Prymaki”. Dziękujemy wszystkim wykonawcom, za to że mimo upalnej pogody poświęcili swój czas aby być z kolarzami.

Gminnemu Centrum Kultury w Gródku zawdzięczamy także niezwykłe trofea. Sześćdziesiąt sześć przepięknych, ręcznie malowanych motywów kwiatowych powstało dzięki talentowi i ogromnej pracowitości Pani Marii Mieleszko. Z Artystką można było porozmawiać osobiście, ponieważ pomagała przy wydawaniu posiłków regeneracyjnych… Za przygotowanie smacznych „jak u mamy” dań bardzo dziękujemy Szkole Podstawowej w Gródku.

Dziękujemy Gminie Gródek za wsparcie organizacji wyścigu. Pan wójt Wiesław Kulesza mimo gorączki osobiście dekorował najlepszych zawodników. Życzymy zdrowia i sił do dalszej pracy! Mamy nadzieję, że wyścig w Gródku stanie się imprezą cykliczną i w kolejnych latach będziemy witani z równie gorącą gościnnością.

Dziękujemy także placówce Straży Granicznej w Bobrownikach, OSP Gródek, Policji oraz Straży Leśnej Nadleśnictwa Waliły za pomoc w zabezpieczaniu przejazdu zawodników.

Na naszą wdzięczność zasługują wszyscy sponsorzy, a przede wszystkim: Salony Łazienek BLU, sklepy rowerowe Peleton, Garmin, marce Primacol, Grupa Chorten, SklepAgnex.pl, Dobre Sklepy Rowerowe, HurtowniaZabawek.pl i Augustowianka. Cykl Maratonów Kresowych uzyskał w tym sezonie wsparcie Ministerstwa Sportu i Turystyki. W podwójnej roli wystąpił Andrzej Honczar AJ’s Fenwicks. Zawodnicy mogli skorzystać z rowerowego SPA i nauczyć się niezwykle szybkiego czyszczenia i konserwacji swojego sprzętu. Niezwykłą niespodzianką był spontaniczny występ Andrzeja, który wraz z Prymakami zaśpiewał przejmującą pieśń „Черный ворон”. Występ odbył się bez najmniejszej choćby próby.

 

GALERIE ZDJĘĆ

Galeria zdjęć Marka Kulikowskiego

Galeria zdjęć Maćka Bergera

Galeria zdjęć GCK w Gródku

 

FILMY Z WYŚCIGU