Elitarne Maratony Kresowe

3„Życie jest jak jazda na rowerze, żeby utrzymywać równowagę, musisz poruszać się naprzód” – tak napisał Albert Einstain. W związku z powyższym Organizatorzy postanowili pójść o wiele dalej ze zmianami w sezonie 2014, niż to pierwotnie zapowiadaliśmy.

Maratony Kresowe staną się imprezami elitarnymi. Pragniemy zapewnić najwyższą jakość bez kompromisów. Nie chcemy stać się jeszcze jedną imprezą masową. Wdrożymy wiele uwag zgłaszanych na forum, które na pozór wydają się absurdalne, ale na wszystko można spojrzeć z różnej strony i poddać twórczej refleksji. Szczególne niektórzy kolarze AGRO powinni być usatysfakcjonowani nowymi zasadami.

1. Wprowadzamy limit zawodników (dotyczy mężczyzn) na dystansach: Półmaraton (77 osób) i Maraton (66 osób). Startują Ci, którzy wpłacą najwięcej za startowe. Ustawienie na starcie będzie wg zasady, „kto zapłaci więcej, ten staje bliżej linii startowej”. Niewykorzystane wpłaty przechodzą do puli na następny wyścig. Zawodnicy z zagranicy i dziewczyny startują poza limitem.

2. Na dystansie Mini limity zawodników nie będą na razie wprowadzane, gdyż wspieramy sport najmłodszych zawodników. Dla dzieci wprowadzimy zdrowe menu dziecięce. Prowadzimy negocjacje ze znanymi sieciami fast food, które mają w ofercie specjalne dania dla dzieci, często nawet z zabawkami. Na trasie Mini będzie bufet z tak lubianymi przez najmłodszych chipsami.

W zamian za to Organizatorzy zapewniają:
1. Profesjonalny katering w trakcie i po wyścigu. Posiłek regeneracyjny trzydniowy.  Menu będzie publikowane tydzień wcześniej do wyboru. Dania zostaną przygotowane przez dietetyka sportowego z uwzględnieniem bilansu energetycznego zawodnika, a także dostarczenia po wyścigu odpowiedniej ilości białka, witamin i minerałów.

2. Ekologiczny dyplom dla każdego zawodnika i bukiet żółtych tulipanów – które są alegorią miłości, symbolizują pogodne myśli i szczęście. Jednak, jeśli komuś ciągle śnią się żółte tulipany, to według senników jest to zapowiedź niespełnionej, beznadziejnej miłości i świadczy o zgryzotach uczuciowych.

3. Dla pierwszej dziesiątki osobisty asystent na motocyklu lub quadzie z bidonami i wybranymi przez zawodnika żelami. Pojazdy mechaniczne będą napędzane ekologicznym paliwem powstającym zgodnie z naturalnymi procesami produkcyjnymi Ducha Puszczy.

4. ORIENTalne trasy pełne niespodzianek, dla ćwiczenia Refleksu i spostrzegawczości.

To tylko niektóre z nowości. Pozostałe znajdą się w zmienionym regulaminie. Liczymy na Wasze zrozumienie, hojność i uśmiech nie tylko na trasie.


Dziękujemy za wszystkie głosy poparcia dla naszych nowych pomysłów. Propozycje okazały się jednak chyba zbyt rewolucyjne, albo ogłoszone nie w porę. Część zawodników potraktowała je jako prima aprilis… Dlatego potrzeba jeszcze czasu na przemyślenie. W związku z tym odraczamy wprowadzenie zmian do 1 kwietnia 2015r.  😉

Comments

Dodaj komentarz