Dziękujemy za Michałowo

Michalowo 2015Dziękujemy wszystkim zawodnikom, którzy wzięli udział w I edycji Pucharu Polski w Maratonie MTB w Michałowie. Cieszymy się, że mogliśmy gościć najlepszych zawodników z całej Polski. Wyniki wyścigu będą stanowiły podstawę do wyłonienia kadry na mistrzostwa Europy.

Wielkie gratulacje należą się wszystkim maratończykom amatorom, którzy zmierzyli się z dystansem Maraton i krajową czołówką. Nie jesteśmy w górach, ale interwałowa trasa nie należała do najłatwiejszych. Szczególnie, że jest to dopiero początek sezonu. Podkreślali to nawet zawodnicy elity.

Dziękujemy naszym przyjaciołom z Grodna, Mińska i Słonima, a także z Litwy, spośród których na szczególne wyróżnienie zasługuje Jonas Vilunas (Team Inzinierija), który ukończył dystans półmaraton w czasie poniżej 2 godzin. Był to jednocześnie najstarszy zawodnik Maratonów Kresowych w Michałowie (rocznik 1939).

2Bardzo gorące podziękowania kierujemy na ręce Pana Burmistrza Włodzimierza Konończuka, który wsparcie dla organizacji wyścigu zadeklarował już kilka dni po objęciu urzędu. Michałowo z roli gospodarza imprezy wywiązało się jak zawsze znakomicie.

Słowa wdzięczności należą się MOSiR Michałowo. Pan Dyrektor Dariusz Golak osobiście zaangażował się w przygotowania. Pan Stanisław Malesiński pomaga nam z niesłabnącą energią od sześciu lat. W tym roku zaraził miłością do rowerów rekordową grupę najmłodszych mikromaratończyków. Także inne instytucje i organizacje z Michałowa dołożyły swoją „cegiełkę” do imprezy. GOK Michałowo postarał się o atrakcje na scenie.

Przejazd zawodnMichalowo 2015 2ików zabezpieczali funkcjonariusze Komendy Miejskiej Policji w Białymstoku, Straży Granicznej z placówki w Michałowie oraz OSP Michałowo. Na terenach leśnych wspierali nas strażnicy leśni z Nadleśnictw Żednia i Waliły. Dziękujemy naszym quadowcom. Michał Kryszeń nie tylko od wielu lat towarzyszy nam jako pilot, ale także z jego cukierni pochodzą ciasta na nasze imprezy. Pierwszy raz w roli pilota na motocyklu wystąpił Pan Jarosz, tata bardzo utalentowanej zawodniczki.

Dziękujemy masażystom z EDUCENTRUM w Białymstoku, którzy po raz kolejny profesjonalnie i skutecznie masowali zmęczone, kolarskie nogi. Podziękowania kierujemy do fotografów, którzy uwiecznili zmagania zawodników i się nimi podzielili. Dziękujemy za pracą sędziom, bufetom i wszystkim, którzy wykonali rzetelną pracę w trakcie Maratonu Kresowego w Michałowie.

LogoWPPuchar Polski w Maratonie XCM – Maraton Kresowy w Michałowie został dofinansowany przez Urząd Marszałkowski Województwa Podlaskiego. Bez wsparcia Pana Marszałka realizacja tego zadania nie byłaby możliwa.

Przepraszamy za opóźnienie startu spowodowane awarią sieci elektrycznej. Było to także ogromne utrudnienie dla biura zawodów, gdyż przez godzinę nie mogliśmy wprowadzać Waszych zgłoszeń. Mimo tych i innych trudności, mamy za sobą udaną inaugurację Pucharu Polski w Maratonie i siódmego sezonu Maratonów Kresowych.

A już za niecały tydzień nasz kolejny, bardzo atrakcyjny wyścig w Wasilkowie. W tej chwili w Puszczy Knyszyńskiej jest wyjątkowo pięknie. Rozwijają się już liście drzew. Kwitną obficie wiosenne kwiaty. Po mocnym uderzeniu w Michałowie, będzie sporo łatwiej. Krótszy dystans i cieplejsza aura będą sprzyjały przyjemnej jeździe wśród budzącej się szybko po zimie przyrody.

Zdjęcie Maria Lipowiecka

[google-translator]

Dodaj komentarz