Dziękujemy za 15. sezon Maratonów Kresowych!

Bardzo dziękujemy za wspólny, piętnasty już sezon Maratonów Kresowych! Dwanaście wyścigów, w czasie których odwiedziliśmy niesamowite miejsca Polski Wschodniej i Rejon Wileński w Republice Litwy. Mamy nadzieję, że nasze imprezy dostarczyły Wam niezapomnianych wrażeń, niezależnie czy były początkiem, czy też kontynuacją pasji i rowerowej przygody! Byliście niesamowici i pokazaliście czym jest pełna pasji rywalizacja i sportowa przyjaźń. Do zobaczenia w przyszłym sezonie!

Po raz pierwszy zorganizowaliśmy Orient Gravel „Szlak Tatarski” na dystansach 120 km i 200 km. W przyszłym sezonie myślimy, aby imprez w tym formacie było więcej. Są to imprezy dla wszystkich. Najstarszym zawodnikiem, który w tym roku ukończył nasz tegoroczny Orient Gravel był Dariusz Klin, który skończył 75 lat.

Dziękujemy wszystkim osobom zaangażowanym w przygotowanie imprez. Za każdym razem trzeba było trudu wielu osób, aby wszystko było we właściwym czasie na swoim miejscu. Nie brakowało momentów bardzo trudnych związanych z nieprzewidywalnymi zdarzeniami lub z pogodą, ale na szczęście nie odbiło się to na przebiegu imprez. Jeszcze raz dziękujemy, że ze zrozumieniem przyjęliście trudną, ale konieczną decyzję o zmianie terminu wyścigu w Żmudzi.

Jesteśmy wdzięczni samorządom, które nas gościły na swoim terenie. Dziękujemy wszystkim służbom, które zabezpieczały trasy i czuwały nad bezpieczeństwem zawodników: policjantom, druhom z OSP, strażnikom leśnym, funkcjonariuszom Straży Granicznej. Szczególne podziękowania kierujemy do ratowników z Grupy Ratowniczej MEDIVAL i Stowarzyszenia Ratownictwa Polskiego. Dziękujemy wszystkim osobom, które dołożyły swoją cegiełkę do przygotowania imprez z cyklu Maratony Kresowe. Część tras powstała przy pomocy miejscowych zawodników i drużyn, które najlepiej znają swój teren. 

Dziękujemy WSZYSTKIM SPONSOROM. Zapamiętajmy loga i w pierwszej kolejności rozważmy ich produkty i usługi w planach zakupowych!

Bardzo dziękujemy mediom, które informowały o naszych wyścigach. 

Szczególnie uznanie kierujemy do zawodników, którzy ukończyli wszystkie wyścigi w tych niełatwych czasach. Niemenczyn w Rejonie Wieleńskim od Żmudzi, czy Janowa dzieli ponad 600 km, więc udział we wszystkich wyścigach wymagał dojazdów rzędu 2 – 3 tysiące kilometrów. Bardzo nas cieszy, że grono najbardziej wytrwałych i wiernych uczestników znacząco się powiększyło w stosunku do sezonu 2023.

SUPER FINISHER (UKOŃCZONE WSZYSTKIE WYŚCIG)

ImięNazwiskoKategoriaDystans
DawidBojarczakM19PÓŁMARATON
MarcinJanuszewiczM30PÓŁMARATON
MarcinMiękiszM40PÓŁMARATON
RobertOlechnoM60PÓŁMARATON
PawełPiotrowskiM40PÓŁMARATON

FINISHER (UKOŃCZONE PRAWIE WSZYSTKIE WYŚCIG)

AndrzejBąkałaM60PÓŁMARATON
TomaszCieślukM50PÓŁMARATON
MarcelCimaszewskiŻakMINI
TomaszDemianiukM50PÓŁMARATON
MichałDębskiŻakMINI
TomaszJabłońskiM30PÓŁMARATON
MajaKateszczenkoMłodziczkaFIT
MiłoszKuczyńskiMłodzikFIT
MartaKuźmaK40PÓŁMARATON
BartoszMaciorowskiMłodzikFIT
ArturMolskiM40PÓŁMARATON
SebastianPolkowskiM30PÓŁMARATON
JoannaRogowskaHobby K15FIT
TomaszRzemienieckiM40PÓŁMARATON
WaldemarSadowskiM40PÓŁMARATON
SebastianSzumskiM15PÓŁMARATON
DariuszTasiorM50PÓŁMARATON
MaksymilianWierzbickiM15PÓŁMARATON
AntoniWinczaM60PÓŁMARATON
MarcinZawadzkiM30MARATON

PEŁNE WYNIKI SEZONU 2023