15. sezon Maratonów Kresowych zakończymy w Siemiatyczach

Już tylko trzy dni dzielą nas od finałowego wyścigu w Siemiatyczach, który zakończy nasz piętnasty sezon. To jedna z naszych najbardziej urozmaiconych tras. Wyścig w Siemiatyczach w przeszłości uzyskiwał tytuł impreza roku w posezonowej ankiecie. W tym roku dołożyliśmy kilka nowych odcinków. Na rundzie przybędą dwa podjazdy, zatem będzie gdzie uwolnić adrenalinę i endorfiny przed zimową przerwą.

Tradycyjnie już wystartujemy nad malowniczym zalewem, obok plaży miejskiej. Trasa ma dość nietypowy układ przypominający ósemkę. Najpierw wszyscy pokonają rundę Mini liczącą 6 km. Następnie po przejeździe przez metę zawodnicy dystansów Maraton, Półmaraton i FIT, wjadą na rundę liczącą 13 kilometrów. Maraton pokona ją cztery razy. Półmaraton dwa, zaś FIT jednokrotnie. Taki układ trasy będzie atrakcyjny dla widzów zgromadzonych na mecie, gdyż będzie można zobaczyć jak wygląda rywalizacja na jej różnych etapach.

Jest oczywiście możliwość śledzenia zawodników na bieżąco za pomocą usługi i strony sledzgps.pl. Ponawiamy prośbę do wszystkich zawodników o zainstalowanie aplikacji SLEDZGPS i uruchomienie jej na czas wyścigu. Dzięki temu Wasze rodziny i przyjaciele będą mogli kibicować Wam z dowolnego punktu na świecie, do którego dociera Internet. Wystarczy smartfon, tablet lub komputer

Malownicze miejsce startu i ciekawa, interwałowa trasa nie są to jedyne powody, aby wystartować w Siemiatyczach. Aby zostać sklasyfikowanym trzeba ukończyć ponad połowę wszystkich wyścigów, czyli SIEDEM. Będziemy nagradzać najlepszych zawodników zarówno w klasyfikacjach Open (Maraton, Półmaraton), jak i kategoriach wiekowych. Zwycięzcy Najlepsi zawodnicy otrzymają trofea i nagrody. Nie wszyscy mogą stanąć na podium, ale dodatkowo dla wszystkich zawodników, którzy ukończą siedem startów, będziemy mieć zestaw pamiątkowych akcesoriów. Zostaną wyróżnieni także Finisherzy i Super Finishery, czyli najbardziej wytrwali. Przypominamy także, że w punkcie 12 regulaminu jest następujące sformułowanie: „Niestawienie się zawodnika lub jego reprezentanta do dekoracji oznacza przepadek trofeów i nagród.”