Dziękujemy za 14. sezon Maratonów Kresowych!

Bardzo dziękujemy za wspólny sezon 2022, już czternasty w historii Maratonów Kresowych! Trzynaście wyścigów. Odwiedziliśmy niesamowite miejsca Polski Wschodniej na obszarze trzech województw i Rejon Wileński w Republice Litwy. Mamy nadzieję, że nasze imprezy dostarczyły Wam niezapomnianych wrażeń, niezależnie czy były początkiem, czy też kontynuacją pasji i rowerowej przygody! Byliście niesamowici i pokazaliście czym jest pełna pasji rywalizacja i sportowa przyjaźń. Do zobaczenia w przyszłym sezonie!

Dziękujemy wszystkim osobom zaangażowanym w przygotowanie imprez. Za każdym razem trzeba było trudu wielu osób, aby wszystko było we właściwym czasie na swoim miejscu. Nie brakowało momentów bardzo trudnych. Na wielu trasach np. w Supraślu musieliśmy wykonać sporo pracy. aby usunąć powalone drzewa, wykosić zarośla, aby choć w podstawowym stopniu przywrócić przejezdność tras. 

Jesteśmy wdzięczni samorządom, które nas gościły na swoim terenie. Dziękujemy wszystkim służbom, które zabezpieczały trasy i czuwały nad bezpieczeństwem zawodników: policjantom, druhom z OSP, strażnikom leśnym, funkcjonariuszom Straży Granicznej. Szczególne podziękowania kierujemy do ratowników z Grupy Ratowniczej MEDIVAL i Stowarzyszenia Ratownictwa Polskiego. Dziękujemy wszystkim osobom, które dołożyły swoją cegiełkę do przygotowania imprez z cyklu Maratony Kresowe. Część tras powstała przy pomocy miejscowych zawodników i drużyn, które najlepiej znają swój teren. 

Dziękujemy WSZYSTKIM SPONSOROM. Zapamiętajmy loga i w pierwszej kolejności rozważmy ich produkty i usługi w planach zakupowych!

Bardzo dziękujemy mediom, które informowały o naszych wyścigach. 

 

Szczególnie uznanie kierujemy do zawodników, którzy ukończyli wszystkie wyścigi w tych niełatwych czasach. Niemenczyn w Rejonie Wieleńskim od Żmudzi, czy Janowa dzieli ponad 600 km, więc udział we wszystkich wyścigach wymagał dojazdów rzędu 2 – 3 tysiące kilometrów.

SUPER FINISHER (UKOŃCZONE WSZYSTKIE WYŚCIG)

Półmaraton Dawid Bojarczak
Półmaraton Paweł Piotrowski
Półmaraton Dawid Gromotowicz
Półmaraton Andrzej Bąkała
Półmaraton Emil Pogorzały

 

FINISHER (UKOŃCZONE PRAWIE WSZYSTKIE WYŚCIG)

Półmaraton Dariusz Jelski
Półmaraton Cezary Wasilewski
Półmaraton Tomasz Cieśluk
Mini Urszula Lulkiewicz

 

KLASYFIKACJE GENRALNE 2022

GENERALNA Półmaraton / GENENERALNA Mini / GENERALNA Maraton / GENERALNA FIT

DRUZYNY Mini / DRUZYNY FITDRUZYNY Półmaraton

DUAL GENERALNA

 

PEŁNE WYNIKI SEZONU 2022

 

UWAGA

Zawodnicy, którzy otrzymali nagrody w postaci bonów do sklepów Peleton, mogą je zrealizować w sklepie internetowym www.peleton.pl. Bony można przesłać elektronicznie. Zdjęcie musi być dobrej jakości, aby można było bez problemu odczytać numer bonu.