Chełm 2014

Maraton PLAKAT A0 pzuJuż 6 lipca zawodnicy Maratonów Kresowych spotkają się w Chełmie – mieście Białego Niedźwiedzia, Ducha Bielucha, kredy i….smacznych płatków OBST.

Ci, którzy byli tu w poprzednich latach wiedzą, że w Chełmie trzeba być koniecznie. Trasa biegnąca przez malownicze obszary miasta i gminy Chełm przypadła do gustu nawet najbardziej wybrednym maratończykom. W tym roku będzie ona zbliżona do lat poprzednich, jednak znajdzie się też kilka nowych elementów.

Po pierwsze start i meta. Dzięki uprzejmości i życzliwej współpracy ze strony chełmskiego Związku Łowieckiego startować i finiszować będziemy w miejscowej Strzelnicy. Wierzymy, że dzięki temu zawodnikom uda się ustrzelić jak najlepsze wyniki, miejsca na podium oraz jak najwięcej punktów. Niestety nie możemy obiecać, że będzie lekko, bowiem chełmska trasa ma opinię jednej z trudniejszych w całym cyklu MK. Słynie ona m.in. z dużej sumy przewyższeń, odcinków piaszczystych i niekończących się podjazdów. Nie zawiedziemy Was pod tym względem także w tym roku. Oprócz w/w atrakcji, mamy dla Was dwa nowe, dłuuugie podjazdy, na szczycie których być może niektórzy z wysiłku oczyma wyobraźni ujrzą Ducha Bielucha. Wisienką na torcie będzie podjazd pod stok narciarskiJ. Jak już Was porządnie zmęczymy, nie martwcie się, damy Wam też chwilkę odpocząć, tak się bowiem składa, że po każdym podjeździe zazwyczaj następuje zjazd. U nas ci ich dostatek, zwłaszcza tych krętych i wymagających niezłej techniki.    
 

Na strudzonych maratończyków na mecie będzie czekał posiłek regeneracyjny w ilościach do oporu, zaś w menu do wyboru będą 3 dania. Jak co roku, dla zwycięzców przygotowaliśmy również ciekawe statuetki. Uchylimy rąbek tajemnicy i zdradzimy, że w tym roku walczymy o Ducha Bielucha z gliny, wypalanego w piecu na 3 zdrowaśki, na podstawach z naturalnego piaskowca. Jest to dzieło Pani Edyty Śnieg i jej podopiecznych z  Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Dorohusku. Autorem pomysłu jest nasz Wiesław – twórca oryginału, mistrz szlifowania łańcuchów i twórca dzieła końcowego. A ponieważ MK to dobra inicjatywa, postanowiliśmy się tym dobrem dzielić z innymi. W zamian za pomoc w przygotowaniu statuetek, organizatorzy przekażą dla dzieci z SOSW w Dorohusku rowery.  

Na zachętę dodamy, że wynik chełmskiego maratonu będzie liczony do klasyfikacji „Krasne Pagóry”, za którą będzie można zdobyć bonusowe punkty w klasyfikacji generalnej. I już wiecie, że nie może Was tu zabraknąć!
Pozdrawiamy, OBST TEAM CHEŁM

P.S. Tradycyjnie, jak co roku, przed startem będzie można przybić piątkę i zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie z sympatycznym Białym Misiem. Nasz Biały Miś na szczęście ma w oczach nie łzy, a wesołe chochliki któregoś z zawodników Team’u OBST 😉

Jednym słowem: ZAPRASZAMY DO CHEŁMA!!!

INFORMACJE

START/META 06.07.2014, godz. 11.00, Chełm, las Kumowa Dolina – Strzelnica mysliwska
Wyścig Mikro zostanie rozegrany o godz. 10:30
Zapisy – Zapisy przed startem 9:00 – 10:45
– Sklep rowerowy PELETON ul.Lwowska 72 (do piątku 04 lipca)
– zgłoszenie mailem na adres (do wtorku 1.07.2014):
lubelszczyzna@maratonykresowe.pl
FORMULARZE:

Formularz-zgłoszeniowy-na-zawody

Formularz rejestracyjny – wypełniamy i podpisujemy tylko raz, przed pierwszym startem
Oświadczenie rodzica lub opiekuna zawodnika poniżej 18 lat
Opłaty startowe zgodnie z punktem 5 regulaminu
Opłaty dla mieszkańców Chełma i gminy Chełm:
– maraton i półmaraton – 20zł, uczniowie i studenci – 10 zł
– mini – 10 zł
– MIKRO – bezpłatnie
– kaucja za pakiet startowy – 30zł, wypożyczenie 10zł, czyli po zwrocie pakietu zawodnik otrzymuje z powrotem – 20zł
Osoby zgłaszające się bezpośrednio przed startem prosimy o przyjście z wypełnionymi formularzami. Przyspieszycie w ten sposób rejestrację.
Dystans Mapka tras MK 2014Mikro – 200m (wyścig dla przedszkolaków), (wymagany kask i oświadczenie rodzica, bez opłat, dowolne rowerki, w tym tzw. biegowe), start o godz. 10:30
Mini – 5 km, (strzałki zielone na żółtym tle, runda skrócona)
Połmaraton – 33 km
Maraton – 66 km, (2 okrążenia)
Trudność: (1-6): (1-6): Maraton, Półmaraton – 4; Mini – 3
Limit czasu Godz. 15.00
Zalecane opony: Średnio agresywny bieżnik (w przypadku opadów agresywny)
Bufety na trasie: Maraton – 3 (18, 33km, 51km)
Półmaraton – 1 (18km)
Bufet na mecie – Gorący posiłek regeneracyjny (do wyboru)
– Ciasta
, świeże owoce
– Woda mineralna
– Produkty mleczarskie  Spółdzielni Mleczarskiej Bieluch
Parkowanie samochodów
Prosimy nie parkować na wjeździe do lasu /Kier. Strzelnica musliwska/
Parking znajduje się 600 metrów przed wjazdem do lasu na strzelnicę. Będzie oznaczony, a dla bezpieczeństwa zawodników jadących w kierunku startu będą czuwać strażacy.
Parkujący auta w miejscu gdzie był parking 2 lata temu będą musieli podjechać pod stok a do miejsca startu będzie ok 1 km.
Ramowy program – 9.00 – 10.45 zapisy
– 10.30 – Wyścig Mikro
– 10.45 – ustawianie zawodników w sektorach startowych
– 11.00 – start Maratonu
– 11.15 – start Półmaratonu
– 11.25 – start Mini
– 11.45 – przyjazd najlepszych zawodników Mini
– 12.15 – przyjazd najlepszych zawodników Półmaratonu
– 13.10 – przyjazd najlepszych zawodników Maratonu
– 13.30 – dekoracja Mikro i Mini
– 14.30 – dekoracja Półmaratonu
– 15.00 – dekoracja Maratonu
– 15.30 – dekoracja klasyfikacji „Krasne Pagóry”
– 16.00 – losowanie nagród wśród wszystkich uczestników
– 16.15 – zakończenie zawodów
Program orientacyjny. Nie gwarantujemy, że wszystko będzie co do minuty 🙂
Współorganizatorzy Team OBST Chełm
OBST S.A.
Medyczne Studium Zawodowe
Polski Związek Łowiecki Zarząd Okręgowy w Chełmie
Stowarzyszenie Werwa
Biuro Promocji Gminy Chełm
Peleton – Sklep Rowerowy

Współfinansowano ze środków Miasta Chełm
Sponsor główny maratonu w Chełmie
PZU
Patroni
Prezydent Miasta Chełm Pani Agata Fisz
Wójt Gminy Chełm Pan Wiesław Kociuba


Radio Bon Ton
Nowy Tydzień Chełmski

Konkurs fotograficzny
„CZY TO ZA SPRAWĄ DUCHA BIELUCHA?” – Regulamin Konkursu Fotograficznego
Wyniki
Wyniki
Zdjęcia, filmy z wyścigu
Zdjęcia: Paweł Grzyb, MTB Suwałki, Maciej Samorski, część zdjęć z Siennicy, Chełm naszemiasto.pl, Zdjęcia od Ja Wo, Zdjęcia BLU Cersanit Team Refleks, autor Alina Sosnowska, Chesapeake,
Filmy: Start Mini Chełm Alina Sosnowska, Start Maraton I Sektor, Start Maraton III Sektor, Start, film Pawła Grzyba, Meta – autor Wojciech Kapkin,
Ubezpieczenie Ubezpieczenie NNW dla zawodników – ubezpieczenie działa od momentu wyjścia z domu na zawody, do momentu powrotu. Obejmuje wszystkie maratony, łącznie z zawodami na Białorusi w Sopoćkiniach. Ubezpieczeniem są objęci także obcokrajowcy.
Krasne Pagóry
Wyścigi w Siennicy Różanej i Chełmie składają się na dwuetapowy wyścig „Krasne Pagóry”. Najlepsi zawodnicy dwudniowej rywalizacji otrzymają naprawdę wyjątkowe i okazałe trofea. Za ukończenie obu etapów będą przyznane także bonusowe punkty do klasyfikacji generalnej: Maraton – 50, Pómaraton – 30, Mini – 20.

Krasne Pagóry zostanę rozegrane pod patronatem Nadleśnictwa Chełm.
Sposób montażu chipów
Strzałką w dół do prawego amortyzatora. W biurze zawodów będą dostępne podkładki z pianki gumowej do stabilnego zamontowania układu oraz naklejki z numerem chipu do naklejenia na zewnątrz. W przypadku jeśli zamocowany jest licznik bezprzewodowy, forma BC Elektronik sugeruje montowanie układu po lewej stronie. Chipy mają dwuletnią gwarancję.
UWA
GA: Chipów nie można montować do kierownicy!
Nagrody
Maraton: Bony zakupowe do salonów łazienek BLU, Open 300-200-100, w pozostałych kategoriach trofea sportowe
Półmaraton: Open – nagrody rzeczowe, w pozostałych kategoriach trofea sportowe
Mini: Nagrody rzeczowe i trofea sportowe. Hobby tylko trofea.
Mikro: Medale i drobne upominki.

Losowanie nagród dla wszystkich uczestników, w tym bon zakupowy od firmy Unicell o wartości 300zł na produkty LuxDecor i Primacol
Wśród zawodników, którzy ukończą co najmniej 8, 10 i 12 startów rozlosujemy na zakończenie w Mielniku trzy rowery MTB firmy Kross oraz urządzenie Garmin EDGE 500

 

Dodaj komentarz