Augustów 2014

W ubiegłym roku ścigaliśmy się w Augustowie we wrześniu. Dla równowagi zamierzamy wrócić do wiosennej Puszczy Augustowskiej. Meta będzie ponownie w urokliwym ośrodku Królowa Woda nad jeziorem Sajno. Warto przyjechać tutaj na cały weekend i popływać po jeziorze kajakiem lub rowerem wodnym. Jezioro znajduje się w granicach obszaru chronionego krajobrazu „Puszcza i Jeziora Augustowskie”. Sajno to największe jezioro w grupie jezior augustowskich.

To będzie stosunkowo szybki i płaski maraton. Jednak jak dowiódł ubiegłoroczny wyścig, trasa i maraton w Augustowie może dać zawodnikom wiele radości. Zasługa to urozmaiconej trasy i bardzo przyjemnego miejsca na metę w Królowej Wodzie. Mamy nadzieję, że jako posiłek regeneracyjny znowu będzie legendarny żurek z Królowej Wody przygotowywany na prawdziwym zakwasie.

Trasę zostanie przygotowana przez kolegów z teamu Augustowianka pod kierownictwem Jacka Siemiaszko. Według zapowiedzi będą nowe, ciekawe odcinki. Szybki maraton, to okazja do dużych zdobyczy punktowych do klasyfikacji generalnej, gdyż na płaskich wyścigach zdobycze punktowe są proporcjonalnie większe. Jednak zupełnie łatwo nie będzie. Tradycyjnie nie zabraknie wielu przepięknych miejsc nad brzegami jezior, czy nad Kanałem Augustowskim, szczególnie na dystansie Maraton.

INFORMACJE

START/META 11.05.2014, godz. 11.00, Ośrodek Wypoczynkowy „Królowa Woda” nad jeziorem Sajno. Mapka dojazdu dla potrzebujących: http://goo.gl/maps/VIxKq
Wyścig Mikro zostanie rozegrany na terenie ośrodka Królowa Woda o godz. 10:00
Zapisy – Zapisy przed startem 9:00 – 10:45
sobota 10.05 w godz. 17:00-19:30, „Ośrodek Królowa Woda

– zgłoszenie mailem na adres (do środy 7.05.2014): rejestracja@maratonykresowe.pl
FORMULARZE:
Formularz-zgłoszeniowy-na-zawody 

Formularz rejestracyjny – wypełniamy i podpisujemy tylko raz, przed pierwszym startem
Oświadczenie rodzica lub opiekuna zawodnika poniżej 18 lat
Opłaty startowe zgodnie z punktem 5 regulaminu

Osoby zgłaszające się bezpośrednio przed startem prosimy o przyjście z wypełnionymi formularzami. Przyspieszycie w ten sposób rejestrację.
Dystans Mikro – 200m (wyścig dla przedszkolaków), (wymagany kask i oświadczenie rodzica, bez opłat, dowolne rowerki, w tym tzw. biegowe), start o godz. 10:00
Mini – 8 km, (strzałki zielone na żółtym tle)
Połmaraton – 25 km, (strzałki czerwone)
Maraton – 60 km, (strzałki niebieskie)
Nazwy dystansów na zielono to aktywne linki do mapek wyścigów.
Trudność: (1-6): (1-6): 2
Limit czasu Godz. 15.00
Zalecane opony: Semi slick lub średnio agresywny bieżnik
Bufety na trasie: Maraton – 2 (12km, 40km)
Półmaraton – 1 (12km)
Bufet na mecie – Gorący posiłek regeneracyjny
– Ciasta z cukierni Kryszeń
i ciastka
– Owoce świeże i suszone
– Woda mineralna Augustowianka
– Możliwość kupienia napojów i dań gorących
Parking – Plac przy zjeździe z ulicy Obrońców Westerplatte na drogę w kierunku ośrodka, na drodze do Królowej Wody (za wyjątkiem ostatnich 600m przed ośrodkiem, trasa wyścigu). Wjazd na teren ośrodka będzie możliwy do godziny 9:00 (nie dotyczy organizatora, służb medycznych i porządkowych)
Ramowy program – 9.00 – 10.45 zapisy
– 10.00 – Wyścig Mikro
– 10.45 – ustawianie zawodników w sektorach startowych
– 11.00 – start Maratonu
– 11.15 – start Półmaratonu
– 11.25 – start Mini
– 11.45 – przyjazd najlepszych zawodników Mini
– 12.15 – przyjazd najlepszych zawodników Półmaratonu
– 13.10 – przyjazd najlepszych zawodników Maratonu
– 13.30 – dekoracja Mikro i Mini
– 14.30 – dekoracja Półmaratonu
– 15.00 – dekoracja Maratonu
– 15.20 – losowanie nagród wśród wszystkich uczestników
– 15.45 – zakończenie zawodów
Program orientacyjny. Nie gwarantujemy, że wszystko będzie co do minuty 🙂
Współorganizator Międzynarodowy Maraton Kresowy w Augustowie został zrealizowany przy dofinansowaniu ze środków Urzędu Miejskiego w Augustowie. Oficjalna strona miasta: www.augustow.eu
Informacje praktyczne Noclegi i gastronomia
Profesjonalne mycie rowerów
Na wyścigu będzie mobilna myjnia parowa SteamArt Mobile, oferującą profesjonalne usługi kompleksowego czyszczenia. Czyszenie jest o wiele bardziej efektywne i ekologiczne niż strumieniem wody. Podstawowe umycie roweru – 10zł. Możliwy także wariant z impregnacją. Więcej o technologii: www.zamowmycie.pl
Zdjęcia z wyścigu
Zdjęcia BLU Cersanit Team Refleks, Zdjęcia Leszka Żebrowskiego, Zdjęcia Mariusza Szarkiewicza, Zdjęcia Krzysztofa Bujnowskiego, Film Wojciecha Ławrijenko, Film Jerzego Broca, Film Piotra Dymko bez cięć
Wstępna lista startowa
Maraton, Półmaraton, Mini
Ubezpieczenie Ubezpieczenie NNW dla zawodników – ubezpieczenie działa od momentu wyjścia z domu na zawody, do momentu powrotu. Obejmuje wszystkie maratony, łącznie z zawodami na Białorusi w Sopoćkiniach. Ubezpieczeniem są objęci także obcokrajowcy.
Profesjonalny serwis Aj’s Cycle WorAJ-cycle-workshop-ltdkshop Ltd, bezpłatnie możliwość skorzystania z powietrza (pompka bądź kompresor), oraz ocena stanu roweru. pozostałe usługi odpłatnie (cennik AJS). Firma Aj’s Cycle Workshop Ltd ufundowała do losowania pięć pakietów brytyjskich ekologicznych środków czyszczących i pięć kuponów na bezpłatny podstawowy serwis rowerowy.
Pomocy w sprawach serwisowych można szukać także w busie sklepów rowerowych Peleton.
Sposób montażu chipów
Strzałką w dół do prawego amortyzatora. W biurze zawodów będą dostępne podkładki z pianki gumowej do stabilnego zamontowania układu oraz naklejki z numerem chipu do naklejenia na zewnątrz. W przypadku jeśli zamocowany jest licznik bezprzewodowy, forma BC Elektronik sugeruje montowanie układu po lewej stronie. Chipy mają dwuletnią gwarancję.
Nagrody
Maraton: Bony zakupowe do salonów łazienek BLU, Open 300-200-100, w pozostałych kategoriach trofea sportowe
Półmaraton: Bony zakupowe sklepów rowerowych Peleton, Open 200-150-100, w pozostałych kategoriach trofea sportowe
Mini: Nagrody rzeczowe i trofea sportowe. Hobby tylko trofea.
Mikro: Dyplomy i drobne upominki.

Nagroda specjalna: Stacja paliw Inees z Augustowa ufundowała specjalną nagrodę 300zł dla najlepszego maratończyka z miasta Augustów.

Losowanie nagród dla wszystkich uczestników, w tym bon zakupowy od firmy Unicell o wartości 300zł
Wśród zawodników, którzy ukończą co najmniej 8, 10 i 12 startów rozlosujemy na zakończenie w Mielniku trzy rowery MTB firmy Kross oraz urządzenie Garmin EDGE 500

Więcej informacji nastąpi, jak nam się coś przypomni, albo w miarę potrzeby. Zatem zajrzyjcie jeszcze na stronę wyścigu


Endomondo live map.

Rywalizację wszystkich zawodników zapisanych na wydarzenie i z aktywnym Endomondo w czasie imprezy będzie można śledzić na żywo w Internecie na tej mapie! Proponujemy aby na czas zawodów przed imieniem wpisać numer startowy lub po prostu numer. Dla kibiców będzie łatwiej śledzić przebieg wyścigu. To na razie eksperyment, ale być może w przyszłości Endomondo live map będzie użyteczna także dla ratowników.

 


 

Dodaj komentarz