Tropikalny desant na Jesionową Górę

DSC09869szGratulujemy wszystkim zawodnikom, którzy podjęli wyzwanie i wystartowali w bardzo trudnym w wyścigu w Szelmencie. Szczególne wyrazy uznania należą się najmłodszym zawodnikom, którzy zdobyli Jesionową Górę. To była prawdziwa próba charakteru, szczególnie w takich warunkach pogodowych.

Jak wynika z Waszych opinii, to zadowolenie po wyścigu w Szelmencie jest ogromne. Dla jednych była to walka o jak najlepszą lokatę. Dla innych był to fakt pokonania własnych słabości i ukończenia wyścigu, czy też była to satysfakcja z podjechania finałowego podjazdu. Stworzyliście naprawdę piękne widowisko w pięknych okolicznościach przyrody, jakie oferuje Suwalszczyzna. Gość honorowy wyścigu, jeden z najlepszych polskich kolarzy w historii Zenon Jaskuła, z zapartym tchem śledził Wasze zmagania z Jesionową Górą. I jak powiedział bardzo żałował, że nie miał ze sobą odpowiedniego roweru, aby przyłączyć się do rywalizacji.

Wyścig z założenia nie miał być łatwy, ze względu na rangę Otwartych Mistrzostw Województwa Podlaskiego w maratonie MTB. Jednak temperatury w granicach 35 stopni nie były w naszych planach… Mogliśmy jedynie starać się choć minimalnie ułatwić Wam przetrwanie w tych warunkach organizując kurtynę wodną na trasie, czy też zwiększając obsadę na bufecie.

Bardzo dziękujemy Urzędowi Marszałkowskiemu za wsparcie finansowe oraz WOSiR „Szelment” za współorganizację wyścigu. Gorące podziękowania kierujemy do OSP z Gminy Jeleniewo i OSP Smolniki z Gminy Rutka-Tartak, funkcjonariuszom z placówki Straży Granicznej w Rutka-Tartak oraz strażnikom Suwalskiego Parku Krajobrazowego za pomoc w zabezpieczeniu przejazdu zawodników. Przygotowanie trasy to praca Michała Bareja i Gabriela Herbusia. Dziękujemy wszystkim, którzy pracowali przy wyścigu: ekipie sędziowskiej i pomiaru czasu, ekipie technicznej ze sklepów rowerowych „Peleton”, obsłudze bufetów i w biurze zawodów.

Przy tej okazji zachęcamy do głosowania na Suwalski Park Krajobrazowy, który został nominowany przez National Geographic w konkursie „7 Nowych Cudów Polski”. Można głosować codziennie do 26 września.

Kolejny Maraton Kresowy odbędzie się już za dwa tygodnie w Narewce. Trasa po Puszczy Białowieskiej będzie zupełnie inna. Na pewno się ucieszą Ci, którzy mają dość wyczerpujących podjazdów. Tradycyjnie wśród wszystkich uczestników zostanie rozlosowana skóra żubra, i to jaka!

Comments

Dodaj komentarz