Szelment 2014

Już po raz szósty zapraszamy na Suwalszczyznę na nasz klasyczny maraton.  Wyścig będzie miał rangę otwartych Mistrzostw Województwa Podlaskiego w Maratonie MTB. Puchary za mistrzostwo Województwa Podlaskiego otrzymają także najlepsze drużyny na wszystkich dystansach: Maraton, Półmaraton i Mini. Start i meta będą zlokalizowane w ośrodku narciarskim „Szelment”.

Trasa Maratonu w Suwalskim Parku Krajobrazowym może rywalizować o miano najładniejszej w Polsce. Ze wzgórz rozpościerają się przepiękne panoramy, w których zielone wzgórza kontrastują ze szmaragdowymi taflami jezior. Duże otwarte przestrzenie doskonale odsłaniają niezwykle bogatą rzeźbę terenu. Na stosunkowo niewielkim obszarze lodowiec pozostawił tutaj: kemy, ozy, moreny czołowe, doliny rzeczne, głazowiska, jeziora rynnowe i wytopiskowe. Bez przesady można powiedzieć, że Suwalski Park Krajobrazowy oferuje doznania jak niższe partie gór.

Trasa Półmaratonu jest łatwiejsza, gdyż nie wjeżdżamy ze względu na odległość do SPK. W ubiegłym roku jeden z uczestników Półmaratonu ocenił ją tak: „Trasa Półmaratonu – piękna. Urozmaicona nawierzchnia i okoliczności przyrody, dużo podjazdów :oops: i zjazdów, dobre oznakowanie, sprawna obsługa na bufecie i na mecie, dobre jedzenie, doborowe towarzystwo i tylko ten podjazd na Jesionową Górę :shock: . Kiedyś podjadę :). Niesamowite krajobrazy Suwalszczyzny ilustruje niesamowite zdjęcie Pawła Kosiorka.

Tak, potwierdzamy. Podobnie jak w ubiegłych latach meta została zlokalizowana na Górze Jesionowej. Finisz pod Górę będzie wyzwaniem, ale też niezapomnianym przeżyciem i dostarczy zarówno zawodnikom, jak i widzom pięknych wrażeń. Nie darujemy ponownie nawet zawodnikom Mini… Trasa będzie praktycznie taka sama jak w ubiegłym roku.

Do Szelmentu warto przyjechać na cały weekend. W sobotę 2 sierpnia odbędzie się  „Olimpijski desant na Jesionową Górę”. Na trasie o długości 1 km i przewyższeniu 75m rywalizować będą najpierw rowerzyści a następnie biegacze. Gośćmi honorowymi imprezy będą: jeden z najlepszych polskich kolarzy w historii Zenon Jaskuła i mistrz olimpijski z 1972 roku Wojciech Fortuna.

INFORMACJE

START/META 3.08.2014, godz. 11.00, WOSiR Szelment. Meta: Góra Jesionowa,
Mapka dojazdowa

Zapisy – Zapisy przed startem 9:00 – 10:45
– zgłoszenie mailem na adres (do środy 30.07.2014): rejestracja@maratonykresowe.pl
FORMULARZE:

Formularz-zgłoszeniowy-na-zawody

Formularz rejestracyjny – wypełniamy i podpisujemy tylko raz, przed pierwszym startem
Oświadczenie rodzica lub opiekuna zawodnika poniżej 18 lat
Opłaty startowe zgodnie z punktem 5 regulaminu
Osoby zgłaszające się bezpośrednio przed startem prosimy o przyjście z wypełnionymi formularzami. Przyspieszycie w ten sposób rejestrację.
Dystans Mikro – 200m (wyścig dla przedszkolaków), (wymagany kask i oświadczenie rodzica, bez opłat, dowolne rowerki, w tym tzw. biegowe), start o godz. 10:30
Mini – 5,5 km, (strzałki zielone na żółtym tle)
Półmaraton – 36 km, (strzałki czerwone)
Maraton – 70 km, (strzałki niebieskie)
Trudność: (1-6): (1-6): 5
Limit czasu Godz. 15.30
Zalecane opony: Semi slick lub średnio agresywny bieżnik, w zależności od warunków
Bufety na trasie: Maraton – 3 (23, 45, 58km)
Półmaraton – 1 (23km)
Bufet na mecie – Gorący posiłek regeneracyjny
– Ciasta z cukierni Kryszeń
i ciastka
– Owoce świeże i suszone
– Woda mineralna Augustowianka
– Możliwość kupienia napojów i dań gorących
Biuro zawodów, itp.
Biuro zawodów przed startem w budynku WOSiR „Szelment”. Mycie rowerów przy budynku WOSiR, dolna stacja, toalety w budynku WOSiR. Posiłek i dekoracja najlepszych zawodników także dolna stacja i budynek WOSiR.
Ramowy program – 9.00 – 10.45 zapisy
– 10.30 – Wyścig Mikro
– 10.45 – ustawianie zawodników w sektorach startowych
– 11.00 – start Maratonu
– 11.15 – start Półmaratonu
– 11.25 – start Mini
– 11.45 – przyjazd najlepszych zawodników Mini
– 12.15 – przyjazd najlepszych zawodników Półmaratonu
– 13.10 – przyjazd najlepszych zawodników Maratonu
– 13.30 – dekoracja Mikro i Mini
– 14.30 – dekoracja Półmaratonu
– 15.00 – dekoracja Maratonu
– 15.20 – losowanie nagród wśród wszystkich uczestników
– 15.45 – zakończenie zawodów
Program orientacyjny. Nie gwarantujemy, że wszystko będzie co do minuty 🙂
Współorganizatorzy * Urząd Marszałkowski Województwa Podlaskiego
* WOSiR „Szelment”, Szelment oferuje noclegi.
Pomoc w przeprowadzeniu wyścigu
* Suwalski Park Krajobrazowy – zagłosujcie na SPK w konkursie 7 Nowych Cudów Polski! Odnośnik do głosowania na stronie parku.
* Gmina JeleniewoOchotnicza Straż Pożarna
* Placówka Straży Granicznej w Rutce Tartak
* Gmina Rutka-Tartak – OSP Smolniki
Zdjęcia
Zdjęcia: Monika Nie, Michał Złotorzyński, Tomasz Osypiuk, BLU Cersanit Team Refleks, Pijący_mleko, Katarzyna Citko
Filmy: Z Półmaratonu – Jerzy Broc, ChesapeakeBiałystok BikeTeam – Mini, ChesapeakeBiałystok BikeTeam – Podjazd do mety, Paweł Nowosielski
Wyniki „Desantu na Jesionową Górę” – 2.08.2014
Olimpijski Desant 2014 Wyniki Kolarstwo Eliminacja, Olimpijski Desant 2014 Kolarstwo Finał, Olimpijski Desant 2014 Bieg Terenowy
Olimpijski desant na Jesionową Górę
WOSiR Szelment zaprasza biegaczy i rowerzystów oraz wszystkich zainteresowanych aktywnym spędzaniu czasu na piknik z olimpijczykami, który odbędzie się w sobotę 2 sierpnia na terenie Ośrodka. W programie przewidziany jest „Olimpijski desant na Jesionową Górę”. Na trasie o długości 1 km i przewyższeniu 75m rywalizować będą najpierw rowerzyści a następnie biegacze. Gośćmi honorowymi imprezy będą wspaniali polscy olimpijczycy Zenon Jaskuła i Wojciech Fortuna.Regulamin Pucharu WOSiR Szelment 2014 – Olimpijski Desant ROWERY
Regulamin Biegu WOSiR Szelment 2014 – Olimpijski Desant BIEG
Dodatkowe atrakcje w Szelmencie Paintball, Mini Golf, wypożyczalnia rowerów 😉
Ubezpieczenie Ubezpieczenie NNW dla zawodników – ubezpieczenie działa od momentu wyjścia z domu na zawody, do momentu powrotu. Obejmuje wszystkie maratony, łącznie z zawodami na Białorusi w Sopoćkiniach. Ubezpieczeniem są objęci także obcokrajowcy.
Profesjonalny serwis Aj’s Cycle WorAJ-cycle-workshop-ltdkshop Ltd, bezpłatnie możliwość skorzystania z powietrza (pompka bądź kompresor), oraz ocena stanu roweru. pozostałe usługi odpłatnie (cennik AJS). Firma Aj’s Cycle Workshop Ltd ufundowała do losowania pięć pakietów brytyjskich ekologicznych środków czyszczących i pięć kuponów na bezpłatny podstawowy serwis rowerowy.
Pomocy w sprawach serwisowych można szukać także w busie sklepów rowerowych Peleton.
Sposób montażu chipów
Strzałką w dół do prawego amortyzatora. W biurze zawodów będą dostępne podkładki z pianki gumowej do stabilnego zamontowania układu oraz naklejki z numerem chipu do naklejenia na zewnątrz. W przypadku jeśli zamocowany jest licznik bezprzewodowy, forma BC Elektronik sugeruje montowanie układu po lewej stronie. Chipy mają dwuletnią gwarancję.
UWA
GA: Chipów nie można montować do kierownicy!
Nagrody
Maraton: Bony zakupowe do salonów łazienek BLU, Open 300-200-100, w pozostałych kategoriach trofea sportowe
Półmaraton: Bony zakupowe sklepów rowerowych Peleton, Open 200-150-100, w pozostałych kategoriach trofea sportowe
Mini: Nagrody rzeczowe i trofea sportowe. Hobby tylko trofea.
Mikro: Dyplomy i drobne upominki.

Losowanie nagród dla wszystkich uczestników, w tym bon zakupowy od firmy Unicell o wartości 300zł
Wśród zawodników, którzy ukończą co najmniej 8, 10 i 12 startów rozlosujemy na zakończenie w Mielniku trzy rowery MTB firmy Kross oraz urządzenie Garmin EDGE 500

 ENDOMONDO LIVE MAP

Rywalizację wszyskich zalogowanych w Endomondo zawodników będzie można śledzić na żywo

Dodaj komentarz