Siódemka w Mielniku

Gratulujemy wszystkim Zawodnikom, którzy nie wystraszyli się pogody oraz niełatwej trasy i dojechali do mety „Nad Bugiem”. To była już siódma edycja Maratonu Kresowego w Mielnika i trzynasta w sezonie… 🙂 Na pewno była to szczęśliwa liczba dla kolarza ze stolicy Białorusi Yauheni Navasada (CST Team), który odniósł drugą wygraną w sezonie na dystansie BLU Maraton. Drugie miejsce zajął Piotr Krysiewicz. Niezwykłą regularnością popisuje się Wiktor Gindorowicz (Absolute Bike Team), który trzeci wyścig z rzędu zakończył na trzecim stopniu podium. Wśród kobiet zwyciężyła Marzena Moniuszko (Milsport BLU Team), która w niewiele ponad rok od debiutu na Maratonach Kresowych jest już multimedalistką imprez o randze mistrzostw Polski. 

Do końca dziesiątego sezonu zostały już tylko trzy wyścigi. Walka o wygraną w klasyfikacji generalną wchodzi w decydującą fazę. Na naszym głównym dystansie BLU Maraton największą szansę na wygraną mają Marius Pinaitis (BIKEXPERT Cycling team), oraz najlepsi w Mielniku Yauheni Navasad i Piotr Krysiewicz. Wśród kobiet Marzenie Moniuszko brakuje już tylko jednego małego kroku do końcowego sukcesu.

Bardzo dziękujemy Gminie Mielnik oraz Gminnemu Ośrodkowi Kultury, Sportu I Rekreacji w Mielniku, który był współorganizatorem wyścigu. Dziękujemy funkcjonariuszom Straży Granicznej i Policji oraz druhom z Ochotniczej Straży Pożarnej za pomoc w zabezpieczeniu przejazdu zawodników.

Na naszą wdzięczność zasługują wszyscy sponsorzy, a przede wszystkim: Salony Łazienek BLU, sklepy rowerowe Peleton, Garmin, marka Primacol, AJ’s Fenwicks, Grupa Chorten, SklepAgnex.pl, Dobre Sklepy Rowerowe, HurtowniaZabawek.pl i Augustowianka. Cykl Maratonów Kresowych uzyskał w tym sezonie wsparcie Ministerstwa Sportu i Turystyki.

 

GALERIA ZDJĘĆ MARKA KULIKOWSKIEGO

GALERIA ZDJĘĆ PAULINY KAZIMIERSKIEJ

GALERIA ZDJĘĆ JAROSŁAWA CIOŁKO

GALERIA ZDJĘĆ ANETY KOROBKIEWICZ