Maraton Kresowy w Chełmie w Pucharze Polski

PP_2015Maraton Kresowy w Chełmie znajdzie się w Pucharze Polski w Maratonach Rowerowych MTB (XCM). Wyścig odbędzie się 16 sierpnia 2015 roku. To efekt starań OBST Chełm pod wodzą Wiesława Wójtowicza.  Informacja została upubliczniona przez mtb-xc.pl, więc nie pozostaje nam nic innego jak potwierdzić. Na załączonej grafice znajdziecie pełny kalendarz Pucharu Polski. Tak więc w naszym kalendarzu będą aż dwa wyścigi w randze Pucharu Polski!

Pula nagród dla najlepszych zawodników rywalizujących w Pucharze Polski wyniesie 10000zł w gotówce. Jednak trzeba pamiętać, że aby rywalizować o nagrody przewidziane regulaminem PZKol konieczne jest posiadanie licencji związku. Wszystko wskazuje na to, że dodatkowo zostanie rozegrany Puchar Polski amatorów w oparciu o licencje amatorskie Cyklo Sport czyli < 30 lat i Masters czyli >30 lat.

Wdrożenie na maratonach licencji Cyklo Sport oraz Masters pozwoliłoby na stopniowe oddzielanie amatorów i przypadkowo startujących osób od tych, którzy kolarstwo traktują dużo poważniej. Dodatkowo posiadanie licencji PZKol oznacza, że zawodnik „daje świadectwo”, że jest czysty, bo dotyczy go kwestia kontroli antydopingowej.

O Pucharze Polski Maraton Kresowy w Michałowie

Comments

  1. kam

    Tak, licencje Masters i Cyklosport dla PP dla amatorów – oczywiście na dystansie GIGA bo to jest MARATON, to bardzo dobry pomysł i wiele spraw by uporządkowało. Trzymam kciuki za powodzenie projektu! P.S. Pora może na stworzenie challange masters i cyklosport w zawodach MTB, Komisja Masters PZKol jest bardzo chętna do współpracy w tym zakresie.

Dodaj komentarz