Gołdap na trasie Maratonów Kresowych

sloneczny zakatekÓsmy sezon zamierzamy zakończyć 1 października w Gołdapi. Start i meta będą zlokalizowane na promenadzie zdrojowej, obok tężni solankowych. Trasę maratonu „W Krainie Łowców Przygód” zamierzamy poprowadzić przede wszystkim przez Puszczę Romincką.

Nasza tradycyjna impreza integracyjna na zakończenie sezonu odbędzie się na plaży miejskiej w Ośrodku Wypoczynkowym „Słoneczny Zakątek” nad jeziorem Gołdap. Tak pięknego miejsca na zakończenie sezonu jeszcze nie mieliśmy. Współorganizatorem naszego finałowego wyścigu będzie Ośrodek Sportu i Rekreacji w Gołdapi, przy wsparciu Urzędu Miejskiego.

Gołdap jest jednym z najbardziej atrakcyjnych turystycznie miejsc tym rejonie Polski. Trzeba podkreślić najczystsze w Polsce powietrze. Gołdap leży na skraju Garbu Szeskiego, dzięki czemu zawdzięcza pofałdowany teren. Miasto leży nad jeziorem i rzeką, zaś na wschód od jego granic rozciąga się legendarna Puszcza Romincka. Gołdap jest idealnym miejscem na letnie wakacje nad jeziorami mazurskimi. Jest także kurortem zimowym ze stokami narciarskimi.

Gołdap jest jedynym uzdrowiskiem na Warmii i Mazurach. Charakter uzdrowiska jest określany jako klimatyczno-borowinowy. Oferuje usługi lecznictwa w zakresie schorzeń narządów ruchu, reumatycznych, stanów pourazowych oraz niektórych chorób układu oddechowego i nerwowego, a także chorób kobiecych. Z tego zestawienia wynika, że osoby sfatygowane naszym sezonem powinny zostać w Gołdapi dłużej, aby odzyskać pełną sprawność. 😉

Gołdap warto odwiedzić także w sezonie zimowym, gdyż jest to także ośrodek narciarski. Na stokach Pięknej Góry (Gołdapskiej Góry) udostępniono ponad 2000 m tras zjazdowych oraz 5 wyciągów narciarskich (w tym kolej krzesełkową przy trasie zjazdowej o długości 750 m). Na innym zboczu funkcjonuje ponad kilometrowy naturalny tor saneczkowy.

W Gołdapi można uprawiać także narciarstwo biegowe. Odbywa się tutaj słynny Bieg Jaćwingów. Można już zapisywać się do jego XXVIII edycji. OSiR Gołdap dysponuje własną wypożyczalnią nart biegowych. Przygotowywane są także trasy do narciarstwa biegowego.

Więcej dowiecie się na stronach internetowych Urzędu Miejskiego w Gołdapi oraz OSiR Gołdap.

[google-translator]

 

 

Dodaj komentarz