Dziękujemy za 11. sezon Maratonów Kresowych!

Dziękujemy, że byliście z nami przez cały, jedenasty sezon! Najczęściej ścigaliśmy się w Województwie Podlaskim, ale razem odwiedziliśmy także Lubelszczyznę, Wileńszczyznę, okolice Grodna i na zakończenie uzdrowiskową Gołdap. W sumie na listach startowych znalazło się niemal 7000 zawodników! 

Zwyczajowo się pisze w podsumowaniach, że „opadł już powyścigowy kurz”, ale w naszym przypadku w Gołdapi kurzu nie było 🙂 Wszyscy zapamiętamy ten wyścig… Gratulujemy wszystkim zawodnikom pięknej rywalizacji z konkurentami i walki z własnymi słabościami. Ilość miejsc na podium jest ograniczona. W niektórych kategoriach o trzy miejsca na podium rywalizuje nawet kilkudziesięciu zawodników. Poza tym na Maratonach Kresowych naprawdę jest się z kim ścigać. Podium wywalczone przy silnej, międzynarodowej konkurencji smakuje wyjątkowo. Grupa zawodników, która jest w stanie walczyć o czołowe pozycje jest naprawdę szeroka. Często decyduje po prostu łut szczęścia. Kresowianki i Kresowianie potwierdzali swój wysoki poziom sportowy odnosząc wiele sukcesów, także na innych wyścigach i imprezach rangi mistrzowskiej. Niezależnie od miejsca w klasyfikacji każdy w wyścigu osiąga sukces. Może to być po prostu ukończenie wyścigu, wygrana z przyjacielem, czy poprawianie lokat w stosunku do poprzednich startów.

Niezmiennie uważamy, że naszym największym osiągnięciem jest to, że hasło „Pasja – Varžybos – Дружбa”, czyli “Pasja – Rywalizacja – Przyjaźń” działa. Rowerowa pasja łączy kolarzy ponad granicami państwowymi. Udział zawodników z Litwy, Białorusi i Rosji podnosi poziom sportowy naszych wyścigów. Zawodnikom z sąsiednich krajów często nie jest łatwo dołączyć do nas ze względu na kilometry i granice do pokonania.

Na szczególny podziw zasługują zawodnicy, którzy zdołali ukończyć wszystkie wyścigi. Tak się ładnie złożyło, że w 11. sezonie statuetki Super Finisher i Finisher zdobyło po jedenastu zawodników. Wśród nich było aż sześcioro zawodników z Białorusi. Wszystkie wyścigi ukończyła licząca zaledwie dziewięć lata Liliana Morgunowa z Witebska. Jak spojrzymy na mapę, to jest to absolutnie niewiarygodne. Oprócz kilometrów dochodzi granica, na której często trzeba spędzić kilka godzin…

Szczególnie cieszy fakt, że miniony sezon był kolejnym. w którym ilość wypadków na naszych trasach w sposób zauważalny się zmniejszyła. Na większości wyścigów telefon alarmowy nie zadzwonił ani razu. Mamy nadzieję, że taka tendencja utrzyma się także w kolejnym sezonie! 

Dziękujemy wszystkim osobom zaangażowanym w przygotowanie imprez. Za każdym razem trzeba wiele trudu, aby wszystko było we właściwym czasie na swoim miejscu. Było kilka momentów bardzo trudnych, ale chyba można uznać że daliśmy radę mimo różnych przeciwności. Mamy nie tylko fajną, ale i bardzo zaangażowaną ekipę organizacyjną do przygotowania i zabezpieczenia trasy. Biuro zawodów, sędziowie, piloci, ratownicy z Grupy Ratowniczej Medival, animatorki, obsługa bufetów, ekipa techniczna z Peletonu, pomiar czasu – wszyscy pracowali z ogromnym zaangażowaniem.

Dziękujemy wszystkim osobom, które dołożyły swoją cegiełkę do Maratonów Kresowych. Część tras powstała przy pomocy miejscowych drużyn, które najlepiej znają swój teren. Szczególne słowa wdzięczności kierujemy do fotografów. Dzięki fotografiom to co się zdarzyło zostało utrwalone i nie przeminie. Praktycznie na wszystkich wyścigach ze sprzętem fotograficznym byli Marek Kulikowski i Janek Michalis. Bardzo dziękujemy także Lenaxol.eu, Leszkowi Żebrowskiemu, Łukaszowi Piechowskiemu. Pojawiali się na naszych wyścigach rzadziej, ale także wykonali bardzo wiele świetnych zdjęć. Dziękujemy zawodnikom, którzy udostępniali filmy z trasy.

Jesteśmy wdzięczni miejscowościom, które nas gościły. Dziękujemy policjantom, strażakom, strażnikom leśnym, funkcjonariuszom Straży Granicznej za pomoc przy zabezpieczaniu imprez.

Bardzo dziękujemy mediom, które informowały o naszych wyścigach. Dziękujemy wszystkim sponsorom. Zapamiętajmy loga i w pierwszej kolejności rozważmy ich produkty i usługi w planach zakupowych. Dziękujemy Ministerstwu Sportu i Turystyki i Podlaskiemu Urzędowi Marszałkowskiemu za wsparcie dla Maratonów Kresowych w sezonie 2019.

Dziękujemy za wszystkie ciepłe słowa i podziękowania kierowane do nas – organizatorów. Chyba nic bardziej nie motywuje do dalszych działań 🙂

Dziś w kalendarzu Międzynarodowe Święto Roweru. Życzymy, aby rowery nadal dostarczały wiele Wam radości!  Już myślimy o kolejnym sezonie i będziemy się starać, aby postawić przed Wami nowe, ciekawe wyzwania..

 

SUPER FINISHER (16 UKOŃCZONYCH WYŚCIGÓW)

Lp Nazwisko Imię Miasto Drużyna
1 Cieśluk Jakub Białystok UKS Wygoda Białystok
2 Cieśluk Tomasz Białystok
3 Greś Rafał Michałowo GRZMOT Podlasia
4 Iliaszuk Łukasz Białystok GRZMOT Podlasia
5 Kordala-Kidrycka Marzena Białystok Sami Swoi
6 Łukianiuk Marek Białystok VeloSlonim Club
7 Molski Patryk Michałowo GRZMOT Podlasia
8 Morgunowa Liliana Vitebsk
9 Salik Maciej Augustów AUGUSTÓW MTB TEAM
10 Yuodaitis Larisa Grodno VELOGRODNO
11 YUODAYTYS Vitaliy Grodno VeloSlonim Club

 

FINISHER (15 UKOŃCZONYCH WYŚCIGÓW)

1 Babko Andrey Grodno VELOGRODNO
2 FALEICHYK PAVEL Grodno VELOGRODNO
3 Iwaniuk Marek Księżyno Sami Swoi
4 Nowik Mariusz Białystok GRZMOT Podlasia
5 Packiewicz Paweł Białystok GRZMOT Podlasia
6 Sadowski Waldemar Białystok Zabłudów TEAM
7 Stypułkowska-Sosna Katarzyna Białystok MPS Bike Team
8 Świątkowski Artur Białystok Sami Swoi
9 Wasilewski Cezary Bielsk Podlaski Sami Swoi
10 Wróblewski Andrzej Białystok GRZMOT Podlasia
11 Yuodaitis Vladislav Grodno VELOGRODNO

 

ps.
Swoje uwagi, spostrzeżenia i propozycje kierujcie na mail: biuro@maratonykresowe.pl