Gołdap – „Kraina Łowców Przygód”

Już jutro wielkie rowerowe święto jakim jest zakończenie jedenastego już sezonu Międzynarodowych Maratonów Kresowych. Walka o miejsca na podium w wielu kategoriach będzie trwała o ostatniej chwili. O sukcesie lub porażce mogą decydować ułamki punktów. Warto więc walczyć do końca. Jedno jest jednak pewne, że na podium jutro staną zawodnicy z czterech państw: Polski, Białorusi, Litwy i Rosji.

W Gołdapi będziemy się ścigać na rundzie o długości ok. 15,5km. Zawodnicy wyścigu Liv Fit pokonają jedno okrążenie, Peleton CST Półmaraton – dwie, zaś Maraton – cztery. Dla Mini runda została skrócona do 6km. Wystartujemy z wyjątkowo pięknego miejsca, jakim są gołdapskie tężnie solankowe i pijalnia wód. Trasa jest naprawdę ciekawa, urozmaicona. Początek spokojny, szybki i dość szeroki, kilkaset metrów to Promenada Zdrojowa. Węższe odcinki będą po 2. kilometrze. Później wjedziemy na interwałowy odcinek poprowadzony po trasach narciarskiego Biegu Jaćwingów. W wielu miejscach będziemy przejeżdżać obok pozostałości po niemieckich bunkrach i budowlach. Finałowy kilometr rundy będzie prowadził ścieżkami wzdłuż brzegu Jeziora Gołdapskiego.

W lesie Kumiecie jest nastrojowa jesień. Jest trochę kałuż i jest wilgotno, więc trzeba dostosować technikę jazdy o tych warunków. Szczególnie trzeba uważać na zjeździe na 11km, gdyż po zjeździe na zakręcie są wystające pieńki. Zostały pomalowane farbą fluorescencyjną, ale zachowajcie maksymalną czujność. Na 13 km (za polem topinamburu) są nieprzyjemne koleiny na trawiastej drodze w lesie. Dla Mini jest 3,5km trasy.

Jeszcze jedna istotna informacja. Po starcie jedziemy Promenadą Zdrojową. Kolejne rundy Półmaraton i Maraton będzie jechał ścieżką rowerową po prawej stronie ulicy.

PS. 

Jesteśmy prawie gotowi. Nagrody czekają. W klasyfikacji generalnej będzie to m.in. dużo fajnych akcesoriów od marki Liv Giant, najlepsze środki do konserwacji rowerów Fenwicks, bezkonkurencyjne urządzenia Garmin, bony Dobre Sklepy Rowerowe, bony Sklepów Peleton, innowacyjne piasty Soul Kozak, dobrej klasy lampki rowerowe z firmy APG